12 ajetet e para të suresë Tekuir të ilustruara me foto

0
Më poshtë ju sjellim 12 ajetet e para të suresë "Tekuir" të ilustruara me foto dhe përkthim. Përgatiti: Mesazhi.com #Shpërndaje për hirë të Zotit

“11 Shtatori”, mes reales dhe konspiratives: 19 vjet nga sulmi i Al Kaidas apo...

0
19 vjet më parë, në 11 shtatorin e 2001, bota do përjetonte një ditë apokaliptike si pasojë e më të paimagjinueshmes: sulmit...

Antibiotiku më të mirë që mund ta përgatisni vetë

0
Shafrani, uthulla e mollës, hudhra, qepa dhe rrepat janë produkte ushqimore të jashtëzakonshme dhe njëkohësisht edhe antibiotikë. Përdorimi i secilit prej tyre sjell benefite të mëdha...

Në kohën bashkëkohore, 4 dijetarë meritojnë epitetin “Dijetarë të Islamit”

0
Prof.Dr. Mustafa ez-Zerka Në kohën bashkëkohore, 4 Dijetarë meritojnë epitetin "Dijetarë të Islamit"? Me të vërtetë katër prej dijetarëve të njohur të kësaj kohe mund të...

Përfitimet njëvjeçare të deputetëve e të ministrave jofunksionalë

0
Ndonëse nuk e ushtrojnë detyrën e tyre që nga 22 gushti i këtij viti, deputetët e legjislaturës së gjashtë të Kuvendit të...

Qeveria Hoti shpërthen me zëvendësministra, deri tash ka emëruar 45, planifikojnë edhe 10 tjerë

0
Gjithsej 55 zëvendësministra pritet t’i ketë Qeveria Hoti. Shumica e tyre janë emëruar tashmë, derisa janë në pritje për t’ia nisur punës...

Edhe pse kaloi testin fizik dhe atë të inteligjencë, nuk u pranua në FSK...

0
Kosovare Ramadani, ëndërron të jetë ushtare. 23 vjeçarja nga Shtimja është e mbuluar me shami myslimane dhe beson se mbulesa ishte arsyeja...

Bosët e krimit në veri, marrin në dorë kompaninë më të madhe të rrugëve...

0
Zvonko Veselinoviq dhe Millan Radojiçiq, të dyshuar për përfshirje në vrasjen e Oliver Ivanoviqit, pronarë të kompanisë “Inkop” në Çupri të Serbisë,...

Edhe BE e përsërit qëndrimin për taksën: Vetëm me heqjen e saj dialogu mund...

0
Taksa 100 për qind e vendosur nga Qeveria e Kosovës ndaj mallrave serbe ka bllokuar dialogun Kosovë-Serbi. Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka deklaruar...

PE konfirmon mandatin për liberalizimin e vizave për Kosovën

0
Parlamenti Evropian ka votuar të enjten për të vazhduar mandatin për liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës.