Çfarë është psikologjia sociale?

0
Psikologjia sociale është një përpjekje për të kuptuar sesi ndikohen mendimet, ndjenjat dhe sjellja e njerëzve nga prania aktuale, e imagjinuar dhe e nënkuptuar...

“Vrisni një serb e ne do të vrasim 100 myslimanë”, Kurti kujton deklaratën famëkeqe...

0
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka shpërndarë fjalimin famëkeq të presidentit aktual të Serbisë, Aleksandër Vuçiq i cili më 1995 si...

BE mbyll kufirin për Kosovën dhe Shqipërinë

0
Bashkimi Evropian nuk do të hapë kufijtë e jashtëm për shtetasit e shumicës së vendeve të Ballkanit Perendimor, pas 1 korrikut, pos...

Izolohet Presidenti

0
Presidenti Hashim Thaçi, është izoluar nga brenda e nga jashtë. Që prej kohës kur Gjykata Speciale ka treguar për aktakuzën kundër tij,...

Nga rrëfimet e një të sëmuari me Covid-19

0
Dr Muhamed Murtezi Po ju përcjelli mesazhin e mikut tim nga spitali 8 Shtatori: Vetëdijesohuni o njerëz, me virusin...

Forca e Sigurisë së Kosovës pranon donacion nga Turqia

0
Në ambientet e Kazermës “Adem Jashari” të Forcës dhe Sigurisë së Kosovës (FSK) në Prishtinë dje është mbajtur ceremonia e pranim-dorëzimit të...

Çitaku për Srebrenicën: Vetëm shqiptarëve dhe boshnjakëve u thanë ta harrojnë historinë, serbët e...

0
Ish-ambasadorja e Kosovës në Shteteve e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku përmes një shkrimi në llogarinë e tij në twitter ka kujtuar...

Si do të përdoret në mënyrë të përbashkët Liqeni i Ujmanit nga Kosova dhe...

0
Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar marrëveshje për normalizim ekonomik në Shtëpinë e Bardhë, në kuadër të së cilës, bashkë me amerikanët, parashihet...

Skandaloze: Komisioneri për Zgjerim me libër “Kosovo i Metohije” dhe pogaçe serbe e pret...

0
Komisioneri i Bashkimit Evropian për Zgjërim, Oliver Varhelyi ka pritur në takim në Bruksel presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq pak para takimit...

Sanxhaku lindor në kolaps shëndetësor, kërkon ndihmë nga Kosova e Shqipëria

0
Shoqata “Kosova për Sanxhakun”, ka alarmuar për gjendjen e rëndë në Sanxhakun lindor si pasojë e pandemisë Covid-19. Në...