Kllokoqi: Mbi 5 mijë dënime për gastronomët, asnjë për politikanët

0
Edhe pse zyrtarisht akoma nuk ka filluar fushata zgjedhore, partitë politike në vend kanë filluar tubimet e tyre, e kjo gjë ka bërë që...

Në krye të detyrës deri në vdekje, 23 profesionistë shëndetësorë viktima të coronavirusit në...

0
Pandemia COVID-19 nuk i kurseu as mantelbardhët, por përkundër kësaj ata i qëndruan besnikë betimit të tyre se do jenë gjithmonë në shërbim të...

Me shami dhe shofere autobusi, shqiptarja që habiti italianët

0
Në ditën e dytë të vitit, Corriere della Sera i ka kushtuar një shkrim të gjatë një gruaje shqiptare 37-vjeçe me origjinë nga qyteti...

Asgjë zyrtare si u fut vaksina “Pfizer” në veri të Mitrovicës, kontrabanda sfidë për...

0
Si pasojë e pandemisë Covid-19, të hyrat nga Dogana e Kosovës janë 130 milionë euro më pak se në vitin paraprak. Viti 2020 kishte...

Gjykimi ndaj Thaçit dhe të tjerëve mund të fillojë në 2022-ën, sivjet priten arrestime...

0
Ish-krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës po vazhdojnë qëndrimin në paraburgim në Hagë, ndaj të cilëve janë ngritur aktakuza për krime të pretenduara të...

Shqetësuese, 30 persona të vrarë gjatë vitit 2020 në Kosovë

0
Vetëm në javët e fundit pesë persona janë vrarë në Kosovë. Ngjarja makabre që tronditi vendin tonë mbrëmjen e 30 dhjetorit në Pozhoran të...

Gratë e Kumanovës ndërtojnë tetë puse uji në Mianmar të Azisë

0
Disa gra nga Kumanova kanë marrë një iniciativë për të mbledhur para dhe për të ndërtuar disa bunarë uji në Azi. Iniciatorja e aktivitetit humanitar,...

Şahin: Kompania BioNTech është “shumë e lumtur” që ndihmon Turqinë

0
Bashkë-themeluesi i kompanisë farmaceutike gjermane BioNTech, Uğur Şahin, pas marrëveshjes së fundit me Turqinë për vaksinat kundër koronavirusit të ri (COVID-19), ka deklaruar se...

“Nuk ka asnjë udhëheqës që e mbron kaq hapur Islamin sa Erdoğani”

0
Zëvendës kryetari i organizatës joqeveritare "Jamra" në Senegal, Mame Mactar Gueye zgjodhi presidentin e Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, "Personaliteti i vitit 2020". Gueye, zv/kryetari i...

201 ditë të qeverisjes Hoti, historiku i zgjatjes së Qeverive në Kosovë

0
Që nga përfundimi i luftës në Kosovës e deri më tani, Kosova ka pasur tetë kryeministra deri tash. Zgjedhjet e para demokratike u mbajtën në...