Vlera e Apple bie poshtë 1 trilion dollarëve

0
Apple ra poshtë vlerës së 1 trilion dollarëve ditën e enjte ndërsa aksionet u zhvlerësuan me 7% edhe pse gjigandi i iPhone postoi rezultate...

Twitter me një risi që mund të mos iu pëlqejë përdoruesve

0
Twitter po bën një hap të madh në pastrimin e platformës së tij, në mënyrë që të bëhet më e ndërgjegjshme përpara...

Ja shenjat se dikush ua ka prekur telefonin mobil në fshehtësi

0
Nëse mendoni se telefoni juaj mobil është zona juaj private, është e mundur që të mashtroheni. Deri më tash është dëshmuar se nuk ekziston pajisje,...

Apple me risi për iphone 9

0
Tashmë e kemi parë iPhone 8, por besojeni ose jo tashmë kemi disa risi edhe për iphone 9 Sipas burimeve, Apple kishte arritur një marrëveshje...

Adoleshenti zbuloi problemin e Apple, ja shpërblimi i kompanisë

0
Një adoleshent i ShBA, i cili zbuloi një të metë të sigurisë në sistemin video-thirrës FaceTime të Apple ka marrë një dhuratë...

Gjiganti kinez “Xiaomi” do të hapë fabrikën e prodhimit në Turqi

0
Prodhuesi kinez i pajisjeve "Xiaomi" ka vendosur të hapë një fabrikë prodhimi në Stamboll në tremujorin e parë të këtij viti me një investim...

Mos e karikoni celularin gjatë natës

0
Telefoni celular tashmë është kthyer në objektin e pandashëm dhe shumë të nevojshëm për secilin prej nesh.  Duke qenë kaq i nevojshëm, është mirë të...

Facebook me pamje të re, versioni i ri për kompjuter do të ketë edhe...

0
Facebook do të ndryshojë look brenda pranverës, në versionin për kompjuter dhe do të jetë edhe një ‘dark mode’, që lodh më...

WhatsApp do fshehë bisedat sekrete dhe ato të punës

0
WhatsApp, platforma e famshme e mesazheve, tashmë ju lejon të ndaloni chatin, pra, të mos merrni njoftime për një periudhë të caktuar kohore të...

“Apple”, kompania numër 1 në botë

0
Me një rritje intensive të aksioneve të saj në bursë, “Apple” është kthyer në kompaninë e parë amerikane që arrin vlerën e 1 trilion...