Hakerët po shpërndajnë falas të dhëna të 2.2 miliardë llogarive

0
Hakerët që thyejnë shërbimet online kanë tendencë të shesin kredencialet e vjedhura në Dark Web. Ka pasur disa rrjedhje të rëndësishme gjatë viteve...

Xiaomi do të lançojë televizorin e ri MI më 7 mars

0
Xiaomi po lançon serinë e re të Mi TV në Indi më 7 mars. Gjigandi kinez ka konfirmuar lançimin e televizorit të ri përmes faqes...

Samsung humb përqindje të tregut të telefonave, Huawei zgjerohet

0
Samsung ka dërguar 72.3 milionë telefona gjatë periudhës korrik-shtator, sipas Strategy Analytics, cituar nga Korea Herald. Kjo është shifër pak më e ulët se...

Sulm kibernetik në rrjetin e transportit të San Francisco-s

0
Merret nën kontroll pas një sulmi kibernetik sistemi kompjuterik i cili kontrollon rrjetin e transportit publik të bashkisë së San Francisco-s në SHBA, raporton...

Facebook me një tjetër skandal: Këto janë kompanitë që shfrytëzuan privatësinë tuaj

0
Facebook ka ndarë mesazhet private të përdoruesve, informacionet kontaktuese dhe të dhëna të tjera personale me kompani të tilla si Microsoft dhe Spotify, sipas...

Microsoft së shpejti do të zëvendësojë Skype”For Business Teams”

0
Microsoft Teams debutoi në Mars si pjesë e Office 365. Kompania ka përditësuar vazhdimisht shërbimin ndërsa këtë muaj ofroi aksesin për ata që duan...

Apple prezanton iPhone XR, më pak i shtrenjtë

0
Kompania Apple do të ketë në raftet e 50 vendeve telefonin iPhone XR, versionin me ngjyrë dhe më pak të shtrenjtë nga një iPhone...

Firefox-i do t’ju njoftojë kur vizitoni faqet që s’bën t’i hapni

0
Versionet e ardhshme të Firefox-it do të paralajmërojnë përdoruesin kur ata hasin në një faqe interneti që ka qenë viktimë e shkeljeve të të...

Galaxy Note 9 – ja sa do të kushtojë

0
Galaxy Note 9 është duke u prezentuar tani dhe sigurisht është smartfoni më i mirë në treg deri më tani. Sigurisht – edhe i kushtueshëm,...

WhatsApp vjen me rrezik për telefonin tuaj, ja çfarë duhet të bëni

0
Vetëm pak ditë më parë WhatsApp bëri një përditësim të fundit të aplikacionit, ku tashmë mund të shpërndaje gjithçka, dhe çdo lloj dokumenti. Por përveç...