Modeli i telefonit në Android që kushton vetëm 89 euro

0
Nëse kërkoni një telefon me performanca të mira në harduer dhe sistemin operativ Android, prodhuesi i famshëm aziatik – ZTE ua ofron këtë zgjidhje...

Opel bëhet pjesë e Peugeot

0
1 gushti i 2017-ës ishte  një ditë historike dhe emocionale për Opelin dhe Vauxhallin. Kalimi i Opel Automobile GmbH, me markat e saj Opel dhe...

Virusi i ri mund të zbulojë të dhënat private WhatsApp

0
Përdoruesit e aplikacionit messenger WhatsApp rrezikojnë t’iu zbulohen disa të dhëna të rëndësishme të privatësisë së tyre. Virusi i përhapur kohët e fundit sulmon të...

Pse duhet gjithherë t’i hiqni nga rryma të gjitha pajisjet…

0
Njerëzit që shkojnë në pushime do të duhej t’i ndalin aparatet elektrike në shtëpi, siç janë: TV, DVD player, stereo, telefoni, mikrovalët, makina e...

Samsung njofton të ardhura rekord duke lënë pas “Apple”

0
Gjiganti koreano-jugor “Samsung Electronics” njoftoi sot një përfitim tremujor rekord duke lënë pas konkurrentin e tij “Apple” dhe që e ka bërë të harrojë...

Google largon një nga veçoritë më të mira të saj

0
Google ka larguar instantin, një nga veçoritë më të shpejta të motorit të kërkimit. Kur u lansua më 2010, ajo u cilësua "e ardhmja e...

Njihuni me Model 3, prototipi i kompanisë automobilistike Tesla

0
Kompania amerikane Tesla ka zbuluar veturën e shumëpritur elektrike më një çmim të përballueshëm. Megjithatë, blerja e një veture të tillë, më konkretisht markën...

2 gjëra që tregojnë se telefoni është duke ju bërë…

0
2 gjëra që tregojnë se telefoni është duke ju bërë "budalla".Kur dilni në rrugë do shikoni njerëz që shikojnë telefonin shumicën e kohë. Disa...

Apple fillon prodhimin e iPhone 8

0
Apple tashmë ka filluar prodhimin e tre celularëve iPhone të cilët do t’i prezantojë në shtator, thuhet sipas një raporti. Raportet e mëparshme thoshin se...

WhatsApp me 1 miliardë përdorues brenda ditës

0
Një vit më parë WhatsApp kishte 1 miliardë përdorues brenda muaji, ndërsa sot përdoret nga 1 miliardë persona brenda ditës. Kjo shifër e jashtëzakonshme u...