Samsung shtynë lansimin e telefonit të palosshëm, shkaku raporteve për dëmtim të ekranit

0
Gjiganti korean i prodhimit, do ta shtyejë lansimin e Galaxy Fold, telefonit të palosshëm që pritet të kushtojë rreth 2,000 dollarë.

Celularët e rinj që do sjellë viti 2019

0
Kompanitë e smartphonëve kanë zbuluar të rejat që duhet të presim nga viti 2019. Viti i ardshëm do sjellë shumë të reja përsa i...

Telefoni i palosshëm i Samsung, shfaqet një problem serioz

0
Duket se një shpjegim për problemet është se disa përdorues kanë hequr një mbulesë që shkoi mbrapa ekranit. Samsung...

BE miraton direktivën kontradiktore të të drejtave të autorit

0
Pas një fushate tejet aktive, Parlamenti Europian ka votuar në favor të Direktivës për të Drejtat e Autorit, një pjesë legjislative e diskutueshme që...

Bitcoins konsumon energji më shumë se Zvicra

0
Bitcoin, kriptovaluta më e popullarizuar, konsumon më shumë energji elektrike se disa vende të ndryshme të botës. “Miniera”, sistemi i...

Dalin fotografitë e para të BMW i4 M të ri

0
BMW iu ka mundësuar pasionantëve të firmës ta shohin modelin e ri i4 M elektrik, përmes publikimit të fotografive të para të...

Këto janë shkaqet pse nxehet telefoni

0
Të gjitha pajisjet gjenerojnë nxehtësi, por ajo nxehtësi është armiku i baterisë. Nëse pajisjet tuaja po nxehen shumë shpesh, më poshtë mund të lexoni...

Zgjidhja nëse ju thyhet ekrani i telefonit

0
Disa telefona janë më të fortë se të tjerët, por kjo nuk do të thotë se janë imunë ndaj thyerjes. Ekranet e telefonave janë...

Turqia më 30 nëntor do të lançojë satelitin Turksat 5A

0
Turqia do të lëshojë satelitin e saj Turksat 5A më 30 nëntor, bëri të ditur sot ministri i Transportit dhe Infrastrukturës, Adil...

Turqia më 30 nëntor dërgon në hapësirë satelitin e gjeneratës së 5-të

0
Turqia e cila është një nga 30 vendet që posedon satelitë, më 30 nëntor do të dërgojë në hapësirë satelitin e gjeneratës...