Teknologjia e rrëzikshme për fëmijët

0
Pajisjet teknologjike nuk janë efikase për fëmijët pasi gjatë përdorimit të tyre ata marrin informacione të papërshtatshme. Sot, më shumë se kurrë ne jemi afër...

Data e porositjes paraprake për iPhone 12 del përpara lansimit të tij

0
Ngjarja e lansimit të iPhone 12 është caktuar për muajin e ardhshëm, me katër modele të reja që bëjnë debutimin e tyre.

Interneti, 50 vjet nga shpikja që ndryshoi botën

0
Interneti mbushi 50 vjet. Ishte në fakt 29 tetori 1969 kur u krye transmetimi i një pakete të parë të të dhënave...

Apple po bën gati një iPhone krejt tjetër

0
Apple po punon për një telefon të ri që do të përfaqësojë një lloj krejtësisht të ri të pajisjeve për atë kompani të njohur. Ai...

Si të vendosni një password sa më të sigurt

0
Studiuesit nga Universiteti Carnegie Mellon kanë zbuluar se rregullat që ndjekim zakonisht për një “password” të fortë nuk funksionojnë. Prandaj ata kanë krijuar një njehësor...

Blockchain – teknologjia për zgjidhjen e problemeve botërore

0
Njerëzit thonë se Bitcoin dhe monedhat e tjera digjitale janë e ardhmja e parave. Sipas disa të dhënave paratë që përdorim sot shumë shpejtë...

LG ka prezantuar një telefon celular me dy ekrane rrotulluese

0
G ka prezantuar zyrtarisht një smartphone të ri, i cili sjell gjithashtu një kategori të re të telefonave inteligjentë në treg. Duke...

A ia vlen t’i shpenzoni 1,200 euro për iPhone 12?

0
Gjigandi Apple ka nxjerrë së fundmi në treg versionin më të ri të telefonave, iPhone 12 Pro. Luksi i radhës përngjan me iPhone 4, por...

Rrjetet sociale më të përdorura të vitit 2017 (Foto)

0
Rrjetet sociale përveç që janë bërë pjesë e përditshmërisë tonë, ato janë shndërruar edhe në stil jete. Nganjëherë dhe ndoshta me të drejtë cilësohen si...

Dezinformoi për Covid-19, Twitter i bllokon llogarinë djalit të Trump-it

0
Twitter bllokoi llogarinë e djalit e presidentit amerikan, Donald Trump për 12 orë. Ky bllokim u bë pasi Donald...