Vdes personi që zbuloi opsionin “Copy” dhe “Paste”

0
Ardhja e kompjuterit personal nuk ishte thjesht për t’i vënë në dispozicion makinat, por ishte gjithashtu për t’i bërë ato të arritshme...

Ja kush është “smartphone” më i mirë në treg!

0
Ndërsa Apple dhe Samsung e kanë pasur ndonjë problem me smartphonet e tyre, OnePlus konsiderohet ende një prodhues i shkëlqyer.

Apple paralajmëron ndërprerje furnizimesh me iPhone, shkaktar koronavirusi

0
Apple thotë se nuk do të publikojë të ardhurat tremujore. Kjo, pasi, sipas The Independent, përhapja e koronavirusit çoi...

WhatsApp njofton arritjen e 2 miliardë përdoruesve në të gjithë botën

0
Aplikacioni i mesazheve në pronësi të “Facebook”, “WhatsApp”, njoftoi se ka mbi dy miliardë përdorues në të gjithë botën. Ndërsa kompania nuk...

SHBA-ja zgjeron akuzat kundër Huaweit

0
Shtetet e Bashkuara zgjeruan padinë kundër gjigantit kinez të telekomit, Huawei, duke e akuzuar atë për një plan, “të vjetër me dekada”, për të...

Apple po lanson një palë kufje të reja

0
Të quajtuara “AirPod Pro Lide”, kufjet të cilat do lansojë Apple do kushtojnë më pak se paraardhësi i tyre – 249 dollarë.

Apple ul çmimin, ja iPhone i ri që pritet të kushtojë 399 dollarë

0
Produktet e Apple në përgjithësi nuk janë të lira, ku modele më të përballueshme si iPhone XR dhe iPhone 11 nuk janë...

Skandali Apple, tjetër mega-gjobë për ngadalësim të qëllimshëm të modeleve të vjetra iPhone

0
Apple është gjobitur së fundmi 25 milion euro për ngadalësim të qëllimshëm të procesorëve të modeleve të vjetra të saj iPhone pa...

Hakohen Facebook, Twitter dhe Instagrami

0
“OurMine” hakon llogarinë e Facebookut. Një grup hakerësh ka marrë llogarinë e Facebookut të premtën në mbrëmje, raporton “BBC”,...

Shkencëtarët gjejnë mënyrën për prodhimin e energjisë elektrike nga errësira

0
Shkencëtarët e Universitetit të Kalifornisë kanë bërë “panele antidiellore” që funksionojnë të kundërtën e diellit – gjenerojnë energji elektrike në errësirë, në vend që...