Apple prezanton 3 modele të reja iPhone

0
Apple ka përditësuar iPhone X me 3 modele të reja, dy prej të cilëve janë me ekrane më të mëdhenj se 6 inç. iPhone XS...

Pse nuk duhet të përdorni celularin në toalet…

0
Përdorimi i pakufizuar i smartfonëve po bëhet shkak i përhapjes së baktereve që normalisht më përpara janë gjetur vetëm një tualet. Nëse deri më sot...

Zbulohen detajet teknike rreth Huawei Mate 20 Pro

0
Celulari i ardhshëm i smartfonëve të Huawei vjen në vjeshtë. Thashethemet zbulojnë detajet e para teknike. Telefoni i ardhshëm i Huawei Mate 20 Pro mund...

Google edhe spiun, regjistron çdo gjë që ju keni thënë për të që prej...

0
Motori më i madh i kërkimit, Google, mund të ketë një regjistër me bazë të dhënash për çdo gjë që ju keni thënë rreth...

Ky është modeli 159$ që po sfidon iPhone x

0
Befasitë që lidhen me iPhone X sa vijnë e shtohen. Kompania kineze Oukitel ka zbuluar modelin U18, i cili ka një pamje të ngjashme...

Samsung Galaxy S8, celulari më i shitur për 2017

0
Samsung zyrtarisht njoftoi se Galaxy S8 është më i shitur se sa telefoni Galaxy S7 i vitit të kaluar për madje 30 për qind. Kjo...

WhatsApp bëhet me pagesë, por jo për të gjithë

0
Fitimi e parave i WhatsApp është një nga qëllimet e Mark Zuckerberg që kur Facebook bleu platformën e mesazheve në vitin 2014. Sot Menlo...

Ja detajet e para për Samsung Galaxy S9

0
Jemi duke i afruar ngadalë fundit të vitit dhe spekulimet rreth modeleve për 2018-ën tashmë kanë filluar të rrjedhin online. Deri më sot, është spekuluar...

Apple paralajmëron tri modele të iPhone, ja si do të duken

0
Në vitin 2020 kompania Apple do të paraqesë tre modele iPhone me ekrane OLED me madhësi 5.42, 6.06 dhe 6.67 inç, sipas...

Google me program për parashikimin e sulmit në zemër

0
ANKARA (AA) - Ekspertët e inteligjecës artificiale të gjigantit teknlogjik Google kanë zhvilluar një program i cili parashikon rrezikun e sulmit në zemër duke...