Zoom, Google Meet apo Facebook Messenger Rooms: Cili është aplikacioni më i përshtatshëm për...

0
Në një botë të distancimit social, nuk do të thotë se duhet të mos jemi social. Aplikacionet e video...

Turqia më 30 nëntor do të lançojë satelitin Turksat 5A

0
Turqia do të lëshojë satelitin e saj Turksat 5A më 30 nëntor, bëri të ditur sot ministri i Transportit dhe Infrastrukturës, Adil...

Turqia më 30 nëntor dërgon në hapësirë satelitin e gjeneratës së 5-të

0
Turqia e cila është një nga 30 vendet që posedon satelitë, më 30 nëntor do të dërgojë në hapësirë satelitin e gjeneratës...

Dalin fotografitë e para të BMW i4 M të ri

0
BMW iu ka mundësuar pasionantëve të firmës ta shohin modelin e ri i4 M elektrik, përmes publikimit të fotografive të para të...

Kamera kryesore e Samsung Galaxy S21 Ultra vjen me 108MP

0
Burime të reja të informacioneve që kanë rrjedhur së fundmi sugjerojnë se Samsung Galaxy S21 Ultra nuk do të ketë ndryshime të konsiderueshme krahasuar...

Mjeti ajror turk pa pilot tejkaloi 300 mijë orë fluturim

0
Një mjet ajror pa pilot i armatosur turk (UAV) tejkaloi 300 mijë orë fluturim, njoftoi prodhuesi i kompanisë, shefi i teknologjisë i Bayraktar-it, transmeton...

Pse nuk duhet të karikoni telefonin tuaj në makinë?

0
Shumica prej nesh e bëjë këtë, por sa e shëndetshme për telefonin tuaj është? Një nga zakonet e shumë njerëzve në lidhje me përdorimin e...

Apple krijon lapsin e ri për vizatim në ekran

0
Apple planifikon të lëshojë lapsin e ri në treg deri në vitin 2019, duke u mundësuar përdoruesve të iPhone dhe iPad precizitet të plotë...

Lansohet furra më speciale për gatim, lidhet me Wi Fi

0
Gjiganti amerikan, Tovala ka lansuar furrën më speciale për pjekje. Modeli i ri i furrës avullon ushqimet, i pjekë, i ngrohë apo edhe i...

Turqi, “Kamioni Digjital” do të udhëtojë në 52 provinca

0
Drejtoria e Komunikimit e Presidencës së Turqisë nisi projektin e saj "Kamioni Digjital" për të treguar prosperitetin kombëtar, historik, kulturor, shkencor dhe teknologjik të...