Pse nuk duhet të karikoni telefonin tuaj në makinë?

0
Shumica prej nesh e bëjë këtë, por sa e shëndetshme për telefonin tuaj është? Një nga zakonet e shumë njerëzve në lidhje me përdorimin e...

Si të vendosni një password sa më të sigurt

0
Studiuesit nga Universiteti Carnegie Mellon kanë zbuluar se rregullat që ndjekim zakonisht për një “password” të fortë nuk funksionojnë. Prandaj ata kanë krijuar një njehësor...

Huawei njofton shitjen e markës Honor për shkak të sanksioneve amerikane

0
Gjiganti kinez i teknologjisë Huawei ka vendosur të shesë të gjitha asetet e biznesit të nënmarkës së tij Honor për të lehtësuar ndikimet financiare...

NASA dhe SpaceX lançuan 4 astronautë në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës

0
Agjencia amerikane hapësinore NASA dhe kompania private SpaceX e biznesmenit Elon Musk, lançuan katër astronautë në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës (ISS), transmeton Anadolu Agency...

Aplikacioni që posedon më së shumti njohuri për ju

0
Sa herë që mendoni se diçka është falas në internet, mendoni përsëri pasi ndoshta e keni paguar me privatësinë tuaj. Shumica e aplikacioneve që shkarkoni...

A ia vlen t’i shpenzoni 1,200 euro për iPhone 12?

0
Gjigandi Apple ka nxjerrë së fundmi në treg versionin më të ri të telefonave, iPhone 12 Pro. Luksi i radhës përngjan me iPhone 4, por...

Kamera kryesore e Samsung Galaxy S21 Ultra vjen me 108MP

0
Burime të reja të informacioneve që kanë rrjedhur së fundmi sugjerojnë se Samsung Galaxy S21 Ultra nuk do të ketë ndryshime të konsiderueshme krahasuar...

Rreth një miliard iPhone janë në përdorim rreth botës

0
Për momentin janë mbi një miliard Iphone në përdorim dhe analistët thonë se kjo do të rritet edhe më shumë. Apple thotë se ata arritën...

ExxonMobil do të shkurtojë 1.900 vende pune në SHBA

0
Gjiganti energjetik amerikan, ExxonMobil njoftoi planet për reduktimin e personelit të saj në SHBA për shkak të "kushteve aktuale të papara të tregut", transmeton...

Dalin fotografitë e para të BMW i4 M të ri

0
BMW iu ka mundësuar pasionantëve të firmës ta shohin modelin e ri i4 M elektrik, përmes publikimit të fotografive të para të...