Samsung dhe LG mbyllin fabrikat e tyre, shkak koronavirusi

0
Koronavirusi Covid-19 i ka detyruar gjigantët elektronikë Samsung dhe LG që të mbyllin përkohësisht fabrikat e tyre në Korenë e Jugut.

Hakerat shfrytëzojnë frikën: Vjedhin të dhënat tuaja duke përdorur koronavirusin

0
Pas situatës me koronavirusin, ditët e fundit ka nisur të qarkullojë një Email, i cili mban logon e Organizatës Botërore të Shëndetësisë,...

Si ta ndalojmë Alexa-n që të mos regjistrojë bisedat private

0
E vetmja mënyrë për të ndaluar regjistrimin e Amazon Alexa në shtëpi është ta ndalni atë. Nëse nuk dëshironi...

Vdes personi që zbuloi opsionin “Copy” dhe “Paste”

0
Ardhja e kompjuterit personal nuk ishte thjesht për t’i vënë në dispozicion makinat, por ishte gjithashtu për t’i bërë ato të arritshme...

Ja kush është “smartphone” më i mirë në treg!

0
Ndërsa Apple dhe Samsung e kanë pasur ndonjë problem me smartphonet e tyre, OnePlus konsiderohet ende një prodhues i shkëlqyer.

Apple paralajmëron ndërprerje furnizimesh me iPhone, shkaktar koronavirusi

0
Apple thotë se nuk do të publikojë të ardhurat tremujore. Kjo, pasi, sipas The Independent, përhapja e koronavirusit çoi...

WhatsApp njofton arritjen e 2 miliardë përdoruesve në të gjithë botën

0
Aplikacioni i mesazheve në pronësi të “Facebook”, “WhatsApp”, njoftoi se ka mbi dy miliardë përdorues në të gjithë botën. Ndërsa kompania nuk...

SHBA-ja zgjeron akuzat kundër Huaweit

0
Shtetet e Bashkuara zgjeruan padinë kundër gjigantit kinez të telekomit, Huawei, duke e akuzuar atë për një plan, “të vjetër me dekada”, për të...

Apple po lanson një palë kufje të reja

0
Të quajtuara “AirPod Pro Lide”, kufjet të cilat do lansojë Apple do kushtojnë më pak se paraardhësi i tyre – 249 dollarë.

Apple ul çmimin, ja iPhone i ri që pritet të kushtojë 399 dollarë

0
Produktet e Apple në përgjithësi nuk janë të lira, ku modele më të përballueshme si iPhone XR dhe iPhone 11 nuk janë...

Artikujt e fundit

Kjo është ndeshja e vetme që luhet sot në Evropë

0
Të gjitha kampionatet e futbollit në Evropë janë pezulluar shkaku i përhapjes së COVID-19. Por ekziston një vend që...

Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur

0
Drejtori i një spitali në Wuhan, që luftoi pandeminë e koronavirusit, thotë se ai beson se nuk ka thuajse asnjë shans që...

Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë

0
Ministria e Shëndetësisë së Spanjës ka informuar se janë regjistruar 605 raste të reja të vdekjeve nga koronavirusi i ri (COVID-19), që...

MSh-ja merr vendim për personat e karantinuar në Qendrën Studentore

0
Ministria e Shëndetësisë njofton se personat të cilët kanë rezultuar dje negativ në Covid 19 të karantinës së Qendrës së Studentëve në...

40 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Infektivë, 5 në gjendje të rëndë –...

0
40 pacientë me koronavirus aktualisht janë duke u trajtuar në Klinikën Infektive të Kosovës. Këtë lajm e ka bërë...

Bundesliga mund të rikthehet më 9 maj, ky është numri i personave që do...

0
Bundesliga e Gjermanisë mund të rinisë më 9 maj, me dyer të mbyllura, shkaku i masave për të frenuar përhapjen e COVID-19...

BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19

0
Ministrat e Financave të Eurozonës pas një diskutimi prej rreth 20 orësh dje janë dakorduar për një pako shpëtimi prej 540 miliardë...