​Microsoft “i shpall luftë” Apple: Arrin konkurrenca e iPad

0
Microsoft po punon në versionin e pajisjes së vet të tabletit, i cili pritet të kushtojë 400 dollarë. Konkurrenca e iPadit do të dalë në...

iOS 11.2 mundëson mbushjen më të shpejtë të iPhone X, iPhone

0
Apple po zhbllokon mbushjen më të shpejtë pa tel në iPhone X, iPhone 8 dhe iPhone 8 Plus me përditësimin e ri, iOS 11.2. Deri...

Zbulohet hapi i ri i “Apple”, iPhone të padepërtueshëm nga uji

0
Një patentë e publikuar  kohët e fundit ka zbuluar që “Apple” mesa duket do që të shkojë një hap më para me prodhimet e...

Aeroplani më i madh në botë merr qiellin (Video)

0
Aeroplani amfib më i madh në botë, China AG600, ka bërë fluturimin e suksesshëm dhe ka qëndruar për rreth një orë në hapësirë. Ky aeroplan...

2017, nuk kishte asnjë viktimë me avionë pasagjerësh

0
Sipas rezultateve paraprake të Rrjetit të Sigurisë së Aviacionit, viti 2017 ishte viti më i sigurt në historinë e aviacionit civil. Vitin e kaluar, nuk...

Ta zëvendësojmë Facebook-un me Kur`an

0
Shumë besimtarë, pak a shumë janë të varur nga Facebook-u. I kontrollojmë llogaritë në Facebook nga disa herë në ditë. Disa e kanë përditshmëri...

IPhone apo Samsung? Cili u shit më shumë gjatë vitit 2017

0
A e dini cili celular është shitur më shumë gjatë 2017. Edhe këtë vit,IPhone i Apple udhëhoqi garën e shitjeve në të gjithë botën. Renditja përfshiu...

Skandali i Facebook, edhe pasi ta keni fshirë llogarinë ju gjurmon nëpërmjet internetit dhe...

0
Rrjeti i fuqishëm ad-targeting i Facebook-ut mund të ju gjurmoj në internet edhe pasi ta keni fshirë llogarinë tuaj në rrjetin social. Skandali i fundit...

Twitter vendos rregulla të reja për postimet, edhe të politikanëve

0
Kompania Twitter është shprehur se do të nisë identifikimin dhe vlerësimin e postimeve të cilat thyejnë rregullat, madje edhe nëse ato bëhen nga burime...

Rrjetet sociale më të përdorura të vitit 2017 (Foto)

0
Rrjetet sociale përveç që janë bërë pjesë e përditshmërisë tonë, ato janë shndërruar edhe në stil jete. Nganjëherë dhe ndoshta me të drejtë cilësohen si...