Përdoruesit e WhatsApp kundërshtojnë azhurnimin e detyruar, kalojnë në alternativa të tjera

0
Pasi aplikacioni i njohur për mesazhe WhatsApp detyroi shumë përdorues të bien dakord për rregullat e reja të privatësisë, ata po kërkojnë alternativa për...

Kaq paguhet një punëtor i Facebookut

0
Ndërsa pasuria personale e Mark Zuckerbergut është 33.3 miliardë dollarë, paga mesatare e punëtorëve të tij nuk është për t’u nënvlerësuar. Sipas të dhënave të...

Zgjidhja nëse ju thyhet ekrani i telefonit

0
Disa telefona janë më të fortë se të tjerët, por kjo nuk do të thotë se janë imunë ndaj thyerjes. Ekranet e telefonave janë...

“Gjigantët e telefonave të mençur do të fillojnë prodhimin në Turqi”

0
Gjigantët globalë të telefonave të mençur nga Kina dhe Lindja e Largët do të bëjnë investime dhe do të fillojnë prodhimin në Turqi së...

Zbulohet mënyra: Kështu rregullohet xhami i thyer i ekranit për 20 minuta

0
Shkencëtarët nga Koreja e Jugut besojnë se ata kanë dalë me një mënyrë të mirë për të riparuar xhamat e thyer të telefonit. Ata...

Singapori dislokon robotin futuristik që do të ruajë mbajtjen e distancës në parqe

0
Singapori ka prezantuar sot një robot të frikshëm me katër këmbë që do të dislokohet për t’u kujtuar njerëzve në parqe të ruajnë distancën...

Aplikacioni që posedon më së shumti njohuri për ju

0
Sa herë që mendoni se diçka është falas në internet, mendoni përsëri pasi ndoshta e keni paguar me privatësinë tuaj. Shumica e aplikacioneve që shkarkoni...

Këta telefona e mbajnë baterinë më së gjati

0
Ueb faqja e njohur për teknologji Tom’s Guide ka publikuar një listë të telefonave me jetëgjatësinë më të mirë të baterisë. Jetëgjatësia e baterisë është...

Sateliti i ri i Turqisë jep sinjalin e parë

0
Sateliti i ri i komunikimit i Turqisë dha sinjalin e tij të parë 35 minuta pas lançimit, njofot ministri i Transportit dhe Infrastrukturës i...

Dalin fotografitë e para të BMW i4 M të ri

0
BMW iu ka mundësuar pasionantëve të firmës ta shohin modelin e ri i4 M elektrik, përmes publikimit të fotografive të para të makinës. Sipas CarBuzz,...