‘Bumi’ i Zoom-it vazhdon

0
Shefi i Zoom-it, Eric Yuan, biznesi i të cilit ka shpërthyer gjatë pandemisë së koronavirusit, tha se puna nga shtëpia është këtu për të...

Problemet me furnizimin me procesorë dhe karta grafike mund të vijojnë deri në 2022

0
  Prodhuesit e çipeve po vuajnë nga probleme me furnizimin të cilat nuk do të zgjidhen deri viti e ardhshëm sipas një raporti të fundit. MarketWatch...

Hapja e “Kongresin Botëror të Celularëve Shangai 2021,”

0
Risitë premtojnë ta bëjnë jetën më të mirë, bizneset më inteligjente dhe botën më përfshirëse Gjatë ceremonisë së hapjes në “Kongresin Botëror të Celularëve Shangai...

Së shpejti, Apple Watch mund të monitorojë glukozën në gjak pa tërhequr gjak

0
Ne tashmë ju kemi thënë për tiparin e ri të përfolur të lidhur me shëndetin që thuhet se do të vijë në Apple Watch...

Telefoni me ekran me palosje i Apple realitet në 2023

0
Sipas Kuo telefoni do të ketë madhësinë e një iPad Mini që do të thotë se Apple mund të ndjekë qasjen e Galaxy Fold...

Aplikacioni Google Duo rrit cilësinë audio mbi lidhjet e ngadalta të internetit

0
Quajtur Google Lyra ky kodeks mund të rindërtoje një audio duke përdorur sasi minimale të dhënash duke krijuar një cilësi më të lartë komunikimi. Për...

Nuk do të keni më privatësi në biseda, çfarë po ndodh me aplikacionin Whatsapp

0
Të gjithë duhet ta keni parë një njoftim të aplikacionit Whatsapp, i cili thotë se rregullat e privatësisë do të ndryshojnë pasi ai të...

Bill Gates tregon arsyen pse përdor një telefon Android dhe jo Apple

0
Themeluesi i Clubhouse Paul Davison i cili ishte pjesë e bisedës për ca moment tha se një version Android është prioriteti numër 1 i...

Twitter prezanton Super Ndjekësit, një mënyrë për të bërë para për bizneset, krijuesit dhe...

0
Rrjeti social Twitter bëri ditën e sotme një manovër të bujshme me një opsion të ri që do të shtohet në platformë quajtur super...

Versioni i fundit i Telegram një arsye për tepër për tu larguar nga WhatsApp

0
Versioni i ri i Telegram sjell edhe disa opsione të reja. Një prej tyre është mundësia për të shfaqur bisedat në formën e widgets...