Krijesa gjigante në plazhin e Indonezisë, askush nuk e di çfarë është (FOTO)

0
Një krijesë e madhe dhe misterioze është parë e ngrodhur në një plazh në Indonezi - dhe deri tani askush nuk e di se...

Dy detet që nuk përzihen me njëri tjetrin! Pse ndodh kjo dukuri? Përmendja e...

0
Shumë prej nesh e kanë të qartë pamjen midis dy deteve të cilët bashkohen me njëri-tjetrin. Si ndodh kjo dukuri? Të shumta kanë qënë...

Sa shumë ecim gjatë gjithë jetës sonë?

0
Sipas një studimi të ACSM (Kolegji Amerikan i Mjekësisë Sportive), një person aktiv përshkon mesatarisht në jetën e tij rreth 120.000 km, ose tri...

Reflektimi i ndëgjimit të Kur’anit në trupin tuaj

0
Në vitin 1839, shkencëtari "Enrick William Duve" zbuloi se ekspozimi i trurit ndaj tingujve të caktuara, mund të ndikojë pozitivisht dhe negativisht. Kur ai i...

Zbulohet një gjen, mungesa e të cilit mund të shkaktojë autizëm

0
Shkencëtarët kinezë kanë zbuluar një gjen i cili rregullon funksionet e trurit, mungesa e të cilit mund të shkaktojë autizëm, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas...

Fikni telefonin pas orës 10 të darkës, ja arsyeja

0
“Njerëzit që nuk arrijnë të ndjekin ritmin e trupit të trupit të tyre kanë më shumë mundësi që të kenë depresion dhe probleme të...

Sëmureni nga KANCERI, sepse vazhdimisht i hani këto dy ushqime!

0
Shkencëtari gjerman dhe fitues i çmimit “Nobel” në lëmin e fiziologjisë, Harald zur Hausen, ka konstatuar që virusi jo mirë i studiuar, i cili...

Balona transmetuese interneti në rajonet e izoluara të botës

0
Kompania “Alphabet”, shtëpia mëmë e “Google”, do të dërgojë në Kenia për herë të parë balonat e saj transmetuese të internetit me qëllim që...

Zbulohet strukturë e re e qelizës njerëzore

0
Shkencëtarët nga Suedia dhe Britania kanë zbuluar strukturë e re e qelizës njerëzore e cila është një lloj kompleksi i proteinave, transmeton Anadolu Agency...

Arkeologët habiten me zbulimin e një vendi misterioz në Arabinë Saudite

0
Arkeologët janë të habitur në zbulimin e një vendi të lashtë misterioz në fushat e lavdisë të Arabisë Saudite perëndimore. Rreth 400 struktura, të njohura...

Artikujt e fundit