Aplikacioni Google Duo rrit cilësinë audio mbi lidhjet e ngadalta të internetit

0
Quajtur Google Lyra ky kodeks mund të rindërtoje një audio duke përdorur sasi minimale të dhënash duke krijuar një cilësi më të lartë komunikimi. Për...

Nuk do të keni më privatësi në biseda, çfarë po ndodh me aplikacionin Whatsapp

0
Të gjithë duhet ta keni parë një njoftim të aplikacionit Whatsapp, i cili thotë se rregullat e privatësisë do të ndryshojnë pasi ai të...

Bill Gates tregon arsyen pse përdor një telefon Android dhe jo Apple

0
Themeluesi i Clubhouse Paul Davison i cili ishte pjesë e bisedës për ca moment tha se një version Android është prioriteti numër 1 i...

Twitter prezanton Super Ndjekësit, një mënyrë për të bërë para për bizneset, krijuesit dhe...

0
Rrjeti social Twitter bëri ditën e sotme një manovër të bujshme me një opsion të ri që do të shtohet në platformë quajtur super...

Versioni i fundit i Telegram një arsye për tepër për tu larguar nga WhatsApp

0
Versioni i ri i Telegram sjell edhe disa opsione të reja. Një prej tyre është mundësia për të shfaqur bisedat në formën e widgets...

ProtonMail vs Gmail: Siguria dhe privatësia bëjnë diferencën

0
Një opsion është ProtonMail, një shërbim emaili që pikë të fortë ka sigurinë dhe enkriptimin e të dhënave. Në këtë artikull do të shohim...

Marketplaces quhet shërbimi i Linkedin për punësimin e freelancerave

0
Sipas The Information ku citon dy persona të afërt me çështjen, thotë se shërbimi do të quhet Linkedin Marketplaces. Linkedin raportohet se do të lançojë...

Zbuluan vaksinën kundër COVID-19, çifti turk merr vlerësimin e lartë nga Gjermania

0
Presidenti i Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier, do të dekorojë zbuluesit e vaksinës kundër COVID-19, Ozlem Tureci dhe Ugur Sahin, me Urdhrin e Meritës për kontributin...

Final Fantasy VII Remake më 10 Qershor sjell grafika të përmirësuara

0
Loja ka grafika të përmirësuara, detaje të mprehta, ndriçim më real dhe efekte mjegulle. Gjithashtu vjen me dy modalitete grafike: një që pasqyron lojën...

Bill Gates: Bitcoin nuk është për mua

0
"Elon ka tonelata me para dhe është shumë i sofistikuar prandaj nuk shqetësohem se bitcoinët e tij një ditë humbin vlerë e një tjetër...