Sudan, zbulohen rezerva të reja të mëdha ari

0
Në një nga vendet më varfëra në botë, Sudan, janë zbuluar rezerva të reja të mëdha ari, raporton Anadolu Agency (AA). Ministri për Naftë dhe...

Mercedes i ri plug-in hibrid do të ketë autonomi 100 km

0
Mercedes-Benz GLE PHEV, i cili arrin në mes të 2019, do të jetë në gjendje të vozitet deri në 100 km në energji elektrike...

Zbulohet përfundimisht data e lansimit të Golf-it të ri të Volkswagen

0
Për shkak të problemeve softuerike, Volkswagen ka njoftuar se dalja në treg e serisë së re të modelit ‘Golf’ do jetë vitin e ardhshëm. Megjithatë,...

Volkswagen ka shënuar rritje të shitjes

0
Prodhuesi gjerman i makinave Volkswagen (VW) njoftoi se shitja e makinave të saj në gusht është rritur për 6.3 përqind krahasuar me të njëjtin...

Audi dënohet me 800 milionë euro

0
Prodhuesi gjerman i makinave luksoze Audi, i cili vepron në kuadër të Grupit Volkswagen, njoftoi sot se është gjobitur me 800 milionë euro për...

Sony promovon smartfonin transparent

0
Në një sektor smartfonësh të teknologjisë së lartë, kompanitë teknologjike provojnë zgjidhje të ndryshme për t’u dalluar nga njëra-tjetra. Sony, për shembull, ka depozituar një...

Google 600 milionë euro për qendrën e re të të dhënave

0
Kompania teknologjike amerikane Google do të investojë rreth 600 milionë euro për të ndërtuar një qendër të re të të dhënave në Finlandë, njoftuan mediet vendase. Sipas...

Gjen portofolin me 10 mijë dollarë, 16-vjeçari shokon me veprimin që bën

0
Një adoleshent ka bërë një veprim që shumë pak njerëz do ta bënin. Rhami Zeini ka gjetur një portofol me 10 mijë dollarë dhe...

BMW tërheq 324.000 vetura për shkak të zjarrit të mundshëm

0
Prodhuesi gjerman do të tërheqë rreth 324.000 makina në Evropë, pas defekteve teknike të perceptuara që mund të shkaktojë një zjarr në motor, shkruan...

Aston Martin elektrik do të ketë 610 kuaj fuçi

0
Prodhuesi britanik i veturave Premium planifikonte prodhojë vetëm 155 njësi sedan në fabrikën e tij të re në Uells dhe dërgesat e para priten...