Dy kompani autombilistike testojnë makinat pa drejtues

0
”Ford” dhe gjiganti kinez i internetit ”Baidu” do të realizojnë së bashku teste të vërteta të automjeteve inteligjente në Kinë, njoftuan sot dy kompanitë. ”Baidu”,...

Audi-A e parë elektrike, mund të mbushet edhe në shtëpi

0
Audi do të bashkohet me Amazon për të shitur dhe instaluar sisteme të mbushjes së veturave në shtëpi për blerësit e e-tron. Marka luksoze gjermane,...

Largohet Elon Musk, Tesla zbulon se kush do të marrë postin e kryetarit

0
Tesla ka emëruar një kryetar të ri në kompani pasi Elon Musk është detyruar të heqë dorë nga 'karrigia'. Robyn Denholm, shefja e financiare e...

Ky “Ferrari” mori më shumë se 10 vite për t’u ndërtuar, ja të veçantat...

0
Modeli ‘Aston Martin Vanquish Zagato’ është një ndër veturat më komplekse të ndërtuara ndonjëherë nga kompania prodhuese e automobilave ‘Ferrari’. Ky projekt ambicioz ka marrë...

Vokswagen i jep fund versionit “Beetle”

0
Volkswagen do të ndalojë së prodhuari makinën “Beetle” vitin e ardhshëm, duke i dhënë fund kështu thuajse 7 dekadave prodhim. Njësia amerikane e kompanisë tha...