Katër makinat më të mira në vitin 2017 (Foto)

0
Ky vit për nga automobilizmi do të sjellë shumë modele të reja, luksoze dhe me risi shumë të mëdha. Bazuar nga një raport i USN,...

Kjo është marka më e mirë e veturave për vitin 2017

0
Audi, markë luksoze e menaxhuar nga Volkswagen, ofron një linjë të plotë të automjeteve luksoze me performancë të dukshme. Rrënjët e Audi mund të gjurmohen...

Jeep prezanton “bishën” e re Cherokee (Foto)

0
Pak javë përpara Sallonit të Detroitit (14-21 janar), Jeep zbulon Cherokee-n e re. Pa dhënë detaje për motorin, Jeep ka publikuar fotot e “bishës” së...

“Audi” kthen 330 mijë vetura

0
Bëhet fjalë për automjetet e modelit A4, A5 dhe Q5 nga vitet 2011 deri 2015. Ngrohësi shtesë i tyre mund të shkaktojë probleme. Në mbarë...

Ky Golf ka më shumë fuqi se një Lambo

0
Të kesh fuqi të madhe duke qenë një model i profilit të ulët është një recetë që të gjithë e duan, por ky Golf...

“Ringjallja” e Panterës

0
RES Design ka rikrijuar supermakinën legjendare De Tomaso Pantera me emrin e ri Project Panther. E bazuar te Lamborghini Huracan, Project Panther do të bëhet...

Ndizet Mercedesi i harruar për 12 vjet

0
Mercedesi jo më kot quhet edhe ‘nëna e automobilizmit’, e që për këtë preferohet nga shumë njerëz. Ky Mercedes-Benz 407D që është një furgon i...

Çdo e gjashta veturë në vitin 2025 do të jetë elektrike

0
Për më pak se një dekadë, tregu i pjesëmarrjes së automobilave elektrikë në shitjen globale të automjeteve të reja do të arrijë në 16...

Kjo është Porsche 911 GT3

0
Kompania e njohur TechArt, e cila merret me modifikimin e veturave të Porsches, për panairin e veturave në Esen ka përgatitur paketën sportive “Carbon...

Mazda 6 me dizajn të ri (Foto)

0
Mazda për herë të dytë ka freskuar “gjashtëshin” aktual dhe përveç ndryshimeve stilistike, vjen me motor me 250 kuaj fuqi. Prodhuesi japonez ka prezantuar në...