Hyundai SUV elektrik pritet të lansohet këtë verë, ja çfarë shpejtësie mund të arrijë

0
Hyundai ka njoftuar një SUV elektrik dhe pritet të nisë në verën e vitit 2018. Hyundai do të sjellë një version të plotë elektrike të...

Makina vetë-ngasëse me hidrogjen vendos një rekord të ri të shpejtësisë

0
Pesë makina të kompanisë Hyundai të Koresë së Jugut kanë përfunduar udhëtimin nga Seuli në Pyeongchang në prag të Lojrave Olimpike. Në rrjedhën e Lojërave...

Toyota tërheq mbi 181 mijë automjete nga Kina

0
Prodhuesi i automobilave japoneze, Toyota, do të tërheqë 181 mijë e 797 automjete në Kinë për shkak të defektit në "airbag", transmeton Anadolu Agency...

10 zakone që duhet të ketë një shofer i mirë

0
Në rrugë jo të gjithë drejtuesit e mjeteve janë të kujdesshëm, kjo për rrjedhojë sjell aksidente nga më të ndryshimit. Më poshtë keni disa këshilla...

Makina që “sfidon” gravitetin – Video

0
Një video e postuar në rrjetet sociale tregon një mjet tip Jeep 4×4 duke “sfiduar ligjet e gravitetit”. Makina, e modifikuar enkas për terrene malore,...

Çfarë ndodhë kur e mbushni veturën me karburantin e gabuar dhe si të veproni

0
Keni bërë një gabim trashanik: keni vendosur naftë në veturën me motor të benzinës ose anasjelltas! Por, kritikat mënjanë, çfarë duhet të bëni tani? Çdo...

Mercedes-AMG C63S “kalon në duart” e Brabusit

0
Mercedes-AMG C63S Coupe në version standard është një model goxha i fuqishëm, por kompania e njohur Brabus megjithatë ka përgatitur një paketë për modifikimin...

BMW M3, gjithnjë e më i kërkuar

0
MW M3 i ri tashmë është në zhvillim, por gjenerata aktuale gjithnjë e më shumë tërheqë vëmendjen, gjë që e dëshmon modeli i modifikuar...

VW Jetta e re, e gatshme të marrë Amerikën

0
Volkswagen prezantoi në panairin e automobilave në Detroit gjeneratën e shtatë të Jetta. Që nga fillimi i prodhimit në vitin 1980 janë shitur rreth 17,5...

15 milionë makina u shitën vjet në Evropë, ja cilat markat u preferuan

0
Performanca pozitive ekonomike që shoqëroi Europën gjatë vitit 2017 është reflektuar edhe në tregun e automjeteve, duke sjellë një rimëkëmbje të plotë të tij....