Britania do të ndalojë automjetet me benzinë dhe naftë deri në 2030

0
Shitja e automjeteve të reja me benzinë ​​dhe naftë do të ndalohet në Mbretërinë e Bashkuar pas vitit 2030, njoftoi qeveria britanike, transmeton Anadolu...

Mercedes-Benz CLS i ri, teknologjia i shtohet elegancës (Foto)

0
Mercedes-Benz CLS i vitit 2003 i hapi rrugën makinave pa “çati” dhe tani, pothuajse 15 vjet më pas, ka nxjerrë një brez të ri...

Katër makinat më të mira në vitin 2017 (Foto)

0
Ky vit për nga automobilizmi do të sjellë shumë modele të reja, luksoze dhe me risi shumë të mëdha. Bazuar nga një raport i USN,...

Ford Fiesta, VW Polo apo Seat Ibiza, mësoni cili është me i mirë (Foto)

0
A mundet VW Polo e re të marrë “kurorën” e më të mirit kur takohet me Ford Fiesta dhe SEAT Ibiza? Ky brez i tanishëm...

“Honda” pezullon prodhimin në Britani

0
Prodhuesi i automjeteve "Honda" ka ndaluar përkohësisht prodhimin në fabrikën e saj në Angli (Britani e Madhe) pasi vonesat e transportit të lidhura me...

Prodhimi i makinave në Mbretërinë e Bashkuar gjatë shtatorit ra në nivelin më të...

0
Sipas shifrave të fundit nga Shoqëria e Prodhuesve dhe Tregtarëve të Motorëve (SMMT) kjo shifër është alarmante për industrinë e makinave. Vetëm 114.732 makina u...

Cadillacu prezanton modelin e parë elektrik

0
Cadillac mund të jetë futur vonë në tregun e veturave luksoze elektrike, por me modelin e parë ka marrë vëmendjen e plotë. Cadillac Lyriq...

Makinat që do të sjellë Ford gjatë 2019-ës (Foto)

0
Pasi Fordi lajmëroi më herët këtë vit që planifikon të eliminojë të gjithë linjën e makinave në rajonin e ShBA-ve, është koha të shohim...

Kjo është marka më e mirë e veturave për vitin 2017

0
Audi, markë luksoze e menaxhuar nga Volkswagen, ofron një linjë të plotë të automjeteve luksoze me performancë të dukshme. Rrënjët e Audi mund të gjurmohen...

BMW M8 me tre forma të ndryshme

0
Në një botë që me sa duket nuk mund të mjaftohet kurrë me performancën e lartë të një makine, priten akoma edhe më tepër...