Pse ndizet drita e motorit? A paralajmëron gjithmonë prishje të mëdha?

0
Kur ndizet drita e motorit, ju mund të shqetësoheni se vetura juaj mund të ketë problem serioz, por jo domosdoshmërisht është kështu.

Audi heq dorë nga modeli RS1 me katër cilindra

0
Prodhuesi gjerman Audi ka njoftuar se do të “mbajë” modelet me pesë cilindra në versionin e tij RS dhe tha se RS1...

Toyota largon 700 mijë vetura nga tregu amerikan për shkak të defekteve

0
Gjiganti japonez për prodhimin e veturave, Toyota, do t’i largojë nga tregu amerikan 700 mijë vetura Toyta dhe Lexus për shkak të...

Gjermani/Makina elektrike do të lënë pa punën rreth 410 mijë qytetarëve deri në vitin...

0
Rreth 410 mijë persona pritet të humbasin vendin e punës në Gjermani deri në vitin 2030, kur vendi do të kalojë plotësisht në...

Volkswagen prezanton crossoverin e ri në shkurt

0
Volkswagen gjerman do të zbulojë katër modele të reja crossover muajin e ardhshëm, por në Indi. Në ekspozitën e...

Panairi i Automjeteve në Bruksel tërheq vëmendjen e vizitorëve

0
Në kryeqytetin e Belgjikës, Bruksel, është hapur Panairi i Automjeteve, i cili këtë vit mbahet për të 98-tën herë, raporton Anadolu Agency (AA).

Zbulohet se kur do të arrijë super-SUV-i i Lamborghinit

0
Prodhuesi i njohur italian i super-veturave, Lamborghini, vitin e kaluar ka prezantuar konceptin Urus ST-X, super-SUV-i i parë në botën e veturave...

Makina e së ardhmes, Mercedes prezanton Vision AVTR

0
Mercedes Vision AVTR, duket dhe ndjehet si një lloj ufo-je që sapo është ulur në mesin e panairit të teknologjisë në Las Vegas,...

Kështu ndizet makina kur i harxhohet bateria, pa pasur nevojë ta tërhiqni

0
Problemi me ndezjen e veturës në çelës është një ndër më të zakonshmit për ngasësit e veturave, e sidomos në periudhën e...

Daimleri tërheq nga tregu amerikan 744 mijë vetura Mercedes-Benz

0
Prodhuesi gjerman i automjeteve Daimler AG ka konfirmuar se do të tërheqë nga tregu amerikan 744 mijë vetura të modeleve të krijuara...

Artikujt e fundit