Në garazh për 28 vjet: Arsyet pse ky Mercedes S-Class W126 vlen 100 mijë...

0
Dihet pak se makinat evropiane, veçanërisht klasike të viteve ’80, gëzojnë një status kulti në Japoni. Arsyeja më e rëndësishme për këtë fakt të...

Kështu pritet të duket BMW M3

0
Fansat e BMW-së duket se po mësohen dalëngadalë me pamjen e re stilistike që kompania po e përdor në makinat e reja të saj. Kështu...

Makinat e së ardhmes: Me “tru peshku”

0
Nuk duket se është e largët dita kur makinat pa shofer do të zotërojnë rrugët. Një pikë referimi për një lëvizje të automatizuar më të...

Dubai tregon veturat e reja të policisë

0
Që të gjithë jemi në dijeni se Dubai ka një flotë të shkëlqyer të veturave të policisë. Ekzistojnë rreth 13 ose më shumë super-vetura në...

Makina më e zezë/ Prezantohet BMW-ja në panairin e Frankfurtit

0
Do të prezantohet në panairin e Frankfurtit si makina më e zezë në botë, e para dhe e vetmja me një lloj pigmenti më...

Bruna Tafili fiton garën automobilistike në Slalom

0
Konsiderohej sport për femra, e për shumë shqiptare deri vonë ka qenë gjë e veshtirë për t'u pranuar. Të mos flasim për pjesëmarrjen e...

Keni gërvishtur veturën? Mund ta riparoni kështu, pa e dërguar tek mjeshtri

0
Aksidentet e lehta në trafik, ose ndonjë gërvishtje në ndonjë parking, janë situata nëpër të cilat kanë kaluar. Dhe për këto situata, që mos të...

Automjeti elektrik Tesla këtë vit lançohet në tregun e Turqisë

0
Prodhuesi amerikan ndërkombëtar i automjeteve elektrike Tesla këtë vit do të hyjë në tregun e Turqisë, njoftoi drejtori ekzekutiv i kompanisë, Elon Musk, transmeton...

Mercedesi zbulon çmimin e E-Classit të ri

0
Mercedesi ka bërë të ditur çmimet dhe specifikat e modeleve të përditësuara të C-Class Coupe dhe Cabriolet. Çmimi fillestar për C 200 Coupe është 38...

Volkswagen investon në prodhimin e automjeteve elektrike në Kinë

0
Prodhuesi gjerman i automobilave Volkswagen paralajmëroi se do të investojë 15 miliardë euro në prodhimin e automjeteve elektrike përmes investimit të përbashkët në Kinë,...