Zbulohet çmimi dhe specifikat e Audi Q7 të ri

0
Firma prodhuese e makinave, Audi, ka lansuar specifikat e çmimin e modelit ‘Q7’ të ri. Q7 i ri posedon...

”Daimleri” shkurton 15.000 vende pune

0
Gjiganti gjerman i automjeteve “Daimler”, do të shkurtojë 15.000 vende pune ose 5.000 më shumë nga sa ishte planifikuar fillimisht, sipas mediave...

Vetura vetë-vozitëse pa timon, pedale e pasqyra anësore, fillon testimin në SHBA

0
Vetura e parë vetë-vozitëse e dizajnuar që të mos kontrollohet nga njerëzit, pasi nuk ka timon, pedale apo pasqyra anësore, ka fituar...

Makinat hibride emitojnë tre herë më shumë CO2 sesa tregojnë shifrat zyrtare

0
Makinat hibride me prizë mund të lëshojnë deri tre herë më shumë dyoksid karboni sesa reklamohen pasi testet e botës reale tregojnë...

Toyota Supra GRMN arrin me afro 400 “kuaj” këtë vit

0
Toyota Supra GRMN më e fuqishme do të shfaqet në vitin 2020, sipas mediave japoneze. Modeli i ri i...

Në 2030 shumica e automjeteve në tregun botëror do të jenë elektrike

0
Shitjet e automjeteve elektrike po rriten më shpejt nga sa pritej. Pritet të arrijnë 1/3 e tregut botëror të automjeteve deri në...

Për vetëm një orë, Elon Musk fitoi 2.3 miliardë dollarë nga Tesla

0
Pasuria e Elon Muskut u rrit me plotë 2.3 miliardë dollarë vetëm brenda një ore, pasi aksionet e Teslas u rritën më shumë...

Teknologjia e re e Fordit, hajnat s’mund t’i vjedhin rrotat e veturës

0
Mbyllja dhe sigurimi i rrotave, tashmë ka kaluar në nivel teknologjik. Vjedhja e rrotave, do ishte edhe mjaft e...

VW ju prezanton modelin e ri të Caddy-t

0
Viti 2020 fillon me risi për gjigandin e automjeteve Volkswagen. VW këtë vit iu sjell versionin e ri të...

Ndryshime të dukshme në Mitsubishi Eclipse Cross

0
Dy vite pas lansimit, Mitsubishi Eclipse Cross bënë ndryshime të mëdha. Një ndër makinat më të kërkuara që nga...