Largohet Elon Musk, Tesla zbulon se kush do të marrë postin e kryetarit

0
Tesla ka emëruar një kryetar të ri në kompani pasi Elon Musk është detyruar të heqë dorë nga 'karrigia'. Robyn Denholm, shefja e financiare e...

Mazda 6 me dizajn të ri (Foto)

0
Mazda për herë të dytë ka freskuar “gjashtëshin” aktual dhe përveç ndryshimeve stilistike, vjen me motor me 250 kuaj fuqi. Prodhuesi japonez ka prezantuar në...

BE: Kamionët duhet të reduktojnë prodhimin e CO2-së

0
Mjetet e tonazhit të rëndë dhe kamionët e rinj në Bashkimin Evropian do të detyrohen të reduktojnë me 30% prodhimin e CO2-shit...

Volkswagen publikon fotografi të ‘Golf 8’ në versionin karavan

0
Gjiganti i makinave gjermane ka konfirmuar se gjenerata e re e Golfit do të prodhohet në versionin karavan. Në...

Këto janë veturat më të mira për stinën e dimrit

0
Stina e dimrit po afrohet dhe një problem që sjell kjo stinë është qarkullimi me veturë. Sigurisht, nëse keni veturë të vogël, atëherë do ta...

Risitë e Audi A4 që do të lancohet më 2019-ën

0
Një Audi A4 i ri do të mbërrijë vitin e ardhshëm përkrah BMW 3 Series dhe Mercedes C-Class,. Përgjatë verës, kompania e makinave Audi rifreskoi...

BMW vazhdon elektrifikimin, mbërrin vetura e re

0
BMW ka lansuar X3 xDrive30e, i cili përveç motorit dylitërsh benzinë, ka edhe motor elektrik. Hibridi më i ri...

Katër makinat më të mira në vitin 2017 (Foto)

0
Ky vit për nga automobilizmi do të sjellë shumë modele të reja, luksoze dhe me risi shumë të mëdha. Bazuar nga një raport i USN,...

Lotus me hiper-veturë elektrike prej 1.000 kuajsh

0
Prodhuesi britanik i makinave sportive në Kinë, Lotus, po punon fshehurazi në zhvillimin e një hiper-makine elektrike. Sipas Autocar, projekti me emrin kodues "Omega" është...

Audi-A e parë elektrike, mund të mbushet edhe në shtëpi

0
Audi do të bashkohet me Amazon për të shitur dhe instaluar sisteme të mbushjes së veturave në shtëpi për blerësit e e-tron. Marka luksoze gjermane,...

Artikujt e fundit