Kështu ndizet makina kur i harxhohet bateria, pa pasur nevojë ta tërhiqni

0
Problemi me ndezjen e veturës në çelës është një ndër më të zakonshmit për ngasësit e veturave, e sidomos në periudhën e...

Volkswagen Golf R Final Edition, një makinë e prodhuar në një numër të kufizuar

0
Volkswagen po ndërton vetëm 450 prej këtyre makinave Golf R Final Edition, me vetëm 150 që do të vihen në dispozicion në...

Nissan Ariya do të zbulohet më 15 korrik 2020

0
Brenda disa javësh, ne do të shohim makinën e ardhshme dhe e gjitha elektrike nga Nissan. Nissan njoftoi se...

Këto janë top 10 makinat e Mercedes Benz

0
Prodhuesi gjigand i veturave “Daimler Benz”, mbetet edhe pas 138 vjetëve të ekzistencës një nga liderët kryesorë në botën e makinave.

Në garazh për 28 vjet: Arsyet pse ky Mercedes S-Class W126 vlen 100 mijë...

0
Dihet pak se makinat evropiane, veçanërisht klasike të viteve ’80, gëzojnë një status kulti në Japoni. Arsyeja më e rëndësishme për këtë...

Mercedes do të tërheqë 660 mijë makina në Kinë për rrjedhje të vajit

0
Mercedes-Benz ka njoftuar tërheqjen e më shumë se 660.000 automjeteve nga tregu i Kinës për shkak të një rrjedhjeje të mundshme të...

Keni gërvishtur veturën? Mund ta riparoni kështu, pa e dërguar tek mjeshtri

0
Aksidentet e lehta në trafik, ose ndonjë gërvishtje në ndonjë parking, janë situata nëpër të cilat kanë kaluar. Dhe...

COVID-19 tkurr mbi 80 për qind të fitimit të Volkswagen-it

0
“Pandemia globale e COVID-19 ndikoi ndjeshëm në biznesin tonë në tremujorin e parë”, tha Frank Witter, shefi financiar i grupit

Tronditëse! Zjarret shkrumbojnë 3.500 makina të parkuara pranë aeroportit të Floridas

0
Më shumë se 3.500 makina me qira u dëmtuan ose u shkatërruan nga një zjarr i madh që ra shumë pranë aeroportit...

Makinat e policisë më të mira në botë (Foto)

0
Një listë gjithëpërfshirëse e makinave të policëve më të mrekullueshme në botë, nga Lambosi në Caparos është përgatitur nga TopGear. Në këtë listë bëjnë pjesë...