Blogerja muslimane refuzon cmimin nga aktorja izraelite, “ia përplasë fytyrës” standardet e dyfishta

0
E dashura Gal, Kur isha 16 vjeçare, preokupimi im më i madh në jetë ishte si të arrija që të qëlloja në një klasë me...

Pse duhet të flini natën para provimit

0
Studentët mendojnë se të rrish gjithë natën zgjuar para një provimi dhe të mësosh është gjëja e duhur. "Por kjo është gjëja më e keqe...

Shkollat islame në Holandë, institucionet më të suksesshme arsimore që prej 5 vitesh

0
Në Holandë, shkollat islame në mesin e të gjitha shkollave janë renditur ndër shkollat më të suksesshme për vitin e pestë radhazi...

Disa programe të studimit në UP mund të mbyllen

0
Është paralajmëruar mbyllja e disa programeve të studimeve në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina”. Së fundi është hapur konkursi...

I kërkoi ta vizatoj profetin Muhamed (a.s), nxënësi e lë mësuesen pa fjalë

0
"Vizatojeni profetin Muhamedin", u tha mesuesja femijeve ne shkolle. Te gjithe nxorren letrat dhe punonin detyren. Pervec njerit nga femijet, i cili ne vend se...

Një mësuese në Prizren s’e respekton grevën, vazhdon mësimin me nxënës

0
Greva në arsim po hyn në javën e tretë dhe shumica e shkollova në nivel vendi kanë mbetur të...

Skandal në UP: Për 5000 euro lëshohen certifikata false për përfundimin e studimeve

0
Pas një hetimi disa mujor, Policia e Kosovës ka arrestuar sot dy të dyshuar për veprat penale të keqpërdorimit të detyrës zyrtare,...

Në UPZ diplomon gjenerata e parë e studentëve në gjuhën angleze

0
Në Universitetin “Ukshin Hoti” në Prizren, të premten ka diplomuar gjenerata e parë e studentëve në degën e Gjuhës dhe Letërsisë Angleze në Fakultetin...

Pse gjumi duhet të jetë prioritet i çdo studenti?

0
tudentët në Britani të Madhe kanë gjetur mënyra interesante për të qëndruar pa gjumë gjithë natën para një provimi, më shpresën e përfitimit të...

Fëmijët sillen keq me shoferin, nëna ua jep një mësim të mirë! (Foto)

0
Një nënë kanadeze është bërë yll i rrjeteve sociale pasi i dënoi fëmijët e saj në mënyrë mjaft kreative, pas një faji që kishin...