Java e Shkencës në Kosovë dominohet nga publikuesit në revistat e gjysheve

0
Në Edicionin e 10-të të Javës së Shkencës shumica e prezantuesve me punimet e tyre, kanë publikuar punime shkencore më parë në revistat boshnjake...

”AirPower”, pajisja që do të mundësojë mbushjen e smartfonit, orës së mençur dhe kufjeve...

0
Nëse keni menduar se është pak i çuditshëm fakti që Apple do të transportojë kufjet e saj të para pa tela, pritni...

Rrjetet sociale më të përdorura të vitit 2017 (Foto)

0
Rrjetet sociale përveç që janë bërë pjesë e përditshmërisë tonë, ato janë shndërruar edhe në stil jete. Nganjëherë dhe ndoshta me të drejtë cilësohen si...

Makinat e policisë më të mira në botë (Foto)

0
Një listë gjithëpërfshirëse e makinave të policëve më të mrekullueshme në botë, nga Lambosi në Caparos është përgatitur nga TopGear. Në këtë listë bëjnë pjesë...

Volkswagen nis prodhimin e super-veturës

0
Gjiganti gjerman Volkswagen ka filluar zyrtarisht prodhimin serik të automjetit të tij elektrik ID.3, si pjesë e përpjekjeve për t’u bërë lider...

Samsung me procesor të ri dhe Galaxy S9?

0
Përpara shfaqjes së ardhshme të Consumer Electronics Show në Las Vegas që do të mbahet në mes të 9 dhe 12 janarit, një numër...

Iu përballon bombave dhe armëve, ky është xhipi i ri i Range Rover

0
Sentinel, model i plasuar në vitin 2015 për herë të parë nga firma e prodhimit të automobilave, Range Rover, është përditësuar në...

Shami dhe stil: Këto janë trendet e fundit

0
Veshja për gratë ka rëndësi për secilin dhe assesi nuk duhet të konsiderohet si "procedurë e përditshme", por i duhet kushtuar rëndësinë e duhur. Ka...

Fikni telefonin pas orës 10 të darkës, ja arsyeja

0
“Njerëzit që nuk arrijnë të ndjekin ritmin e trupit të trupit të tyre kanë më shumë mundësi që të kenë depresion dhe probleme të...

Model 3 i Tesla mbizotëron në shitjet e makinave elektrike në SHBA

0
Automjeti i fundit me flamurin e Tesla-s ka mbizotëruar në tregun e automjeteve elektrike amerikane (EV) që nga debutimi i tij në vitin 2017.