Rinovohet Fordi shumë i rrallë, i braktisur për 37 vite (Video)

0
Në Kolorado të Shteteve të Bashkuara, është gjetur Ford Mustang Mach 1, që i përket një koleksioni prej shumë pak njësive e që është...

Misioni i pamundur në “Rrugën e Dragoit” kryhet nga ky Range Rover (Video)

0
Një Range Rover Sport elektrik ka arritur të ngjitet nw njw mision nw dukej tw pamundur, duke u bërë kështu vetura e parë e...

Shitet për një shifër të “çmendur” McLaren-i i Ayrton Senna

0
McLaren MP4/8A, njëvendëshja me të cilën Ayrton Senna theu rekorde në Formula 1 në vitin 1993, u ble për një shifër marramendëse fundjavën e...

Ford largon 3 modele nga tregu evropian

0
Ford planifikon që përveç tregut amerikan të eliminojë edhe disa modele standarde edhe nga tregu evropian, të cilat do të zëvendësohen nga crossover. Fiesta, Fusion...

Kjo është limuzina luksoze e Putin, nuk dëmtohet as nga eksplozivët

0
Një markë ruse makinash ka prezantuar një version luksoz të limuzinës 300-milionë dollarëshe të Vladimir Putinit. Mjeti Aurus, i shfaqur për herë të parë në...

Voziti së prapthi me 210 kilometra, një Audi të modifikuar që prodhon 1,200 kuaj...

0
Manovrim i mahnitshëm, megjithëse në një shpejtësi enorme Shumë vetura mund të voziten me shpejtësi mbi 200 kilometra në orë dhe atë për pak sekonda,...

Audi, një “drone” fluturues edhe për pasagjerë (Foto)

0
Audi prodhon “Audi-Airbus Pop-Up” në “Drone Week” të Amsterdamit, ku në bashkëpunim me “Italian-design” kanë prezantuar për herë të parë një prototip fluturues dhe...

Testohet në vozitje Mercedesi “bishë” i vitit 2019 (Video)

0
Kompania prodhuese me më së shumti shitje në botë, "Mercedes", ka prodhuar modelin AMG E63 S si surprizë për vitin 2019. Krahasuar me...

Audi lidh makinat me semaforët për të arritur gjithnjë dritën e gjelbër

0
Prodhuesi gjerman i automjeteve , “Audi” kërkon të lidhë modelet e tij të reja me semaforët në qytetin jugor të Gjermanisë në Ingolstadt duke...

Fillon prodhimi i BMW M8 Gran Coupe, versioni më i fuqishëm kushton 176 mijë...

0
Prodhuesi prestigjioz gjerman i veturave, BMW zyrtarisht ka filluar prodhimin e modelit M8 Gran Coupe. Në këtë fabrikë do...

Artikujt e fundit