Samsung ndalon së përditësuari Galaxy S8 dhe S8+

0
Megjithatë S8 Active dhe S8 Lite vijojnë të mbeten në listën e përditësimeve duke qenë se janë zbuluar disa muaj pas smarfonëve flagship. Smartfonët Galaxy...

Turqia vendos kompanitë crypto nën mbikëqyrjen e autoriteteve të pastrimit të parave dhe terrorizmit

0
Muajin e kaluar banka qendrore e Turqisë ndaloi përdorimin e aseteve kriptografike për pagesa me arsyetimin e se transaksione të tilla janë të rrezikshme. Turqia...

Studimi jep lajme të këqija për sigurinë dhe performancën e procesorëve Intel dhe AMD

0
Për ta përkeqësuar më tutje situatën, asnjë prej zgjidhjeve ekzistuese ndaj Spectre, nuk mbrojnë nga sulmet në këto variante të reja. Tronditjen e madhe që...

Përdoruesit mund të transmetojnë në Instagram pa audio ose video

0
Ju që përdorni Instagram Live, mbase do ti gëzoheni ndryshimit ku nuk keni më nevojë të moderoni kohështrirjet video dhe audio. Rrjeti social Facebook po...

Bisedat e enkriptuara do të mungojnë për ca kohë në Messenger dhe Instagram Direct

0
Në të vërtetë ishte një premtim që duhej përmbushur në 2019-ën. Messenger dhe Instagram Direct janë dy prej shërbimeve më popullor të komunikimit sot. Pavarësisht...

iPad tableti më i shitur, lë pas Samsung

0
Vlen të theksohet se pjesë e këtyre shifrave nuk është modeli më i fundi i iPad Pro ku Apple implementoi procesorin M1 tashmë të...

Rritja e Ether tejkalon atë të Bitcoin

0
Rritja e ethereum vjen pas Banka Evropiane e Investimit javën e kaluar lajmëroi se ka hedhur në qarkullim 100 milionë euro bond dixhital me...

Adobe lançon Creative Cloud Pro për ekipet dhe sipërmarrjet

0
Çdo abonim Creative Cloud Pro vjen me aplikacionet dhe funksionet e planeve të zakonshme Creative Cloud duke shtuar mëse 200 milionë asete. Krijuesi i aplikacioni...

Google të ardhura dhe fitime rekord prej pandemisë

0
Analistët prisnin një performancë të mirë ndërsa ekonomitë në mbarë botën kanë filluar të hapen dhe rikuperojnë. Fitimi i Google u rrit me 162% në...

Apple rrezikon gjobë të madhe nga Bashkimi Evropian për praktika antikonkurruese

0
Apple rrezikon një gjobë të madhe dhe mund të detyrohet të ndryshojë politikat e saj për të bindur autoritetet. Apple u akuzua ditën e Premte...