FOTO Cfarë kanë shkruar nxenëset muslimane në librat e kujtimeve na shkrijnë së qeshuri

0
Përfundimi i shkollës së mesme është emocion, dhe shumë nga ne e kujtojnë edhe pse kalojnë dekadat. Një ndër kujtimet më të bukura është libri i kujtimeve...

Ja si do të duket brendësia e Golf 8-shit

0
Volkswageni ka treguar disa detaje për brendësinë e gjeneratës së re të modelit ‘Golf’. Skicat e publikuara në raportin...

Kur e qeshura bëhet virale

0
Sigurisht që ju ka ndodhur të gjindeni në një situatë ku dikush qeshë pa ndalur, dhe ju pa dashje i bashkangjiteni së qeshurës. Edhe...

Këto ndërtesa do t’iu habisin me format e tyre – FOTO

0
Kur ndërtoni një shtëpi, në shumicën e rasteve përfundimi është stili tradicional që i ngjason shumë edhe ndërtesave të tjera. Megjithatë, disa njerëz kanë ide,...

Komplimentet, paratë apo picat motivojnë më shumë punonjësit?

0
Picat me aromën e këndshme janë ushqimi që na tundon më shumë, edhe pse nuk na këshillohet shumë ta konsumojmë.  Një studim i fundit...

17 vendet ku mund të “blesh” një pasaportë dhe çmimi i tyre

0
Krahas shpenzimeve të luksit, si jahtet, avionët privatë, etj., të pasurit po priren gjithmonë e më shumë të shpenzojnë për pasur një nënshtetësi të...

Universiteti turk jep mësim në përgatitjen e kafesë

0
Universiteti Okan i Turqisë në Stamboll ka filluar të ofrojë trajnime me orar të plotë për të përgatitur kafe, duke tërhequr menjëherë vëmendjen e...

Reagimi i plakut kur i kujtohet se agjeron (VIDEO)

0
Pasi fillon te shijon nje kokerr frut, nje person ia kujton se eshte duke agjeruar. Shiqoni reagimin e plakut... /Mesazhi.com https://www.facebook.com/NukDuaAskendSaDuaAllahun/videos/1573304272679914/

Gjyshja më “crazy” që mund ta keni parë (VIDEO)

0
Kjo gjyshe po e ben ate qe te gjithe e kemi bere si femije... Sigurisht se ju kujtohet se cfare qejfi ishte kur trokisnim...

Në këtë vend fliten më së shumti gjuhë të huaja

0
Teksa rriteni, ju mund të dëgjoni njerëz duke folur gjuhë të ndryshme në vendin ku jetoni. Ndoshta dy, ndoshta më shumë gjuhë, mund të...