E gjeni çfarë fshihet në xhungël? (Foto)

0
Kohët e fundit publikohen lojëra të ndryshme në internet, për syrin dhe mendjen. Një ndër lojërat e populluara është “gjej çfarë është fshehur”. Po ju...

Rikthehet ‘Frozen 2’, filmi i animuar më i shikuar në botë

0
Gjashtë vite pas shfaqjes shumë të suksesshme ‘Frozen’, Disney konfirmoi rikthimin e filmit të animuar, duke nxjerrë trajlerin. Në...

Shenja STOP ka tetë kënde, ja cila është arsyeja

0
Të gjithë e kemi parë shenjën e STOP nëpër rrugë, si pjesë e sinjalistikës rrugore por pak mund ta dinë përse përdoret kjo mënyrë...

Në Mitrovicë hapet “Aqua Parku” “më i madh në vend e rajon”

0
Në qytetin e Mitrovicës është hapur parku ujor “Aqua Park” afër Liqenit Akumulues, i cili, sipas njoftimit për media të komunës së...

Sinead O’Connor pasi kthehet në myslimane, shfaqet në emision dhe këndon me shami

0
Kengetarja Sinead O’Connor pasi u kthye në myslimane në muajin tetor, doli ne skene me veshje islame e shoqëruar nga djali i...

A është kjo shtëpia më e bukur buzë detit? (Foto)

0
Kjo shtëpi kaq e bukur buzë detit ka dalë në shitje për një shumë befasuese: plot 2.95 milionë sterlina. Shtëpia gjendet në Devon të Anglisë. Pamja...

Hoxhallarët në emisionin argëtues, aty edhe Shefqet Krasniqi (Foto)

0
Emisioni Super Sfida, i cili transmetohet në RTK, në vijim do të ketë një befasi për publikun, pasi musafIrët nuk do të jenë të...

Brezovica, i vetmi destinacion për aventurierët e borës

0
Në këto ditë me shumë dëborë në vendin tonë, ku mjediset sportive dimërore janë të mbuluara nga...

Mijëra shqiptarë pushime në Turqi, këtë verë 11% më shumë se në vitin 2018

0
Turqia vijon të kryesojë si destinacioni turistik më i zgjedhur nga shqiptarët. 7 020 shqiptarë më shumë kanë shkuar...

Turqia thyen rekordin Guines me këtë bakllava (Video)

0
Një grup i kuzhinierëve në Turqi po thyejnë rekord botëror për bakllavanë më të madhe e cila peshon më shumë se gjysmë ton. Bakllava gjigante...