Kujdes nga aplikacioni që ju plak! Paralajmërimi në SHBA: Pas “Faceapp” qëndrojnë rusët

0
Ai është bërë trend në mediet sociale. Të gjithë postojnë tani në rrjet foto të tyre si do të ishin pas 30...

RTSH bën gabime skandaloze, transmeton këngët çetnike të Cecës

0
Autoriteti i Media Audiovizive (AMA), i ka tërhequr vërejtje Radio Televizionit Publik Shqiptar, për transmetimin e këngëve të këngëtares serbe, Ceca.

Në Mitrovicë hapet “Aqua Parku” “më i madh në vend e rajon”

0
Në qytetin e Mitrovicës është hapur parku ujor “Aqua Park” afër Liqenit Akumulues, i cili, sipas njoftimit për media të komunës së...

17 vendet ku mund të “blesh” një pasaportë dhe çmimi i tyre

0
Krahas shpenzimeve të luksit, si jahtet, avionët privatë, etj., të pasurit po priren gjithmonë e më shumë të shpenzojnë për pasur një nënshtetësi të...

Londra tregon “bereqetin e pranverës”, zbukuron edhe autobusët (FOTO)

0
Pasagjerët që hipën sot në autobus për në Londër sot u mirëpritën me një pamje mahnitëse lulesh. Lulet nga...

Ja si do të duket brendësia e Golf 8-shit

0
Volkswageni ka treguar disa detaje për brendësinë e gjeneratës së re të modelit ‘Golf’. Skicat e publikuara në raportin...

Të fluturosh me erën, aventura e dy meteorologëve amerikanë

0
Meteorologët amerikan Mike Dorfman dhe Tom Padham janë rikthyer sërish në Malin Washington, në New Hampshire, për të fluturuar. Ashtu si...

“Ford GT” shpallet “mbreti i shpejtësisë”, arrin të kapë 485 km/h

0
Nuk janë veturat e Bugatti-t, as Hennessey-t e as Koenigsegg-it që arritën ta kapin shpejtësinë 485 km/h.

Grimerja “Sellma” e komplimenton në gjuhën serbe bijën e kriminelit Arkan

0
Grimerja kosovare e njohur si “Sellma” e cila operon në Prishtinë me sallon zbukurimi e ka komentuar me fjalë “të dashura” të bijën...

QKUK: Një profesor i huaj po aplikon një metodë të re të operacioneve

0
Në Qendrën Klinike Universitare është duke qëndruar doktori Diego Gonzalez Rivas, i cili po aplikon metodën më të re të operimeve me...