Një garë me slita në Europë, si në Alaskë

0
Ndoshta shumëkush nuk e di, që gara me slita të tërhequra nga qentë nuk zhvillohen vetëm në Alaskë, gjë që e kemi...

Policia prangos personin që i kërkoi haraç teologut kosovar

0
Policia e Kosovës për rajonin e Gjilanit ka konfirmuar se ka arrestuar personin e dyshuar i cili kërcënoi përmes mesazheve profesorin e...

RTSH bën gabime skandaloze, transmeton këngët çetnike të Cecës

0
Autoriteti i Media Audiovizive (AMA), i ka tërhequr vërejtje Radio Televizionit Publik Shqiptar, për transmetimin e këngëve të këngëtares serbe, Ceca.

Delfinët vizitojnë bregdetin e Durrësit, shikoni videon

0
Delfinët vizitojnë bregdetin e Durrësit. Mjeku Arben Rugia ka postuar në faqen e tij në facebo momentet fantastike teksa delfinët shoqërojnë anijen. "Mirëmëngjes nga Durrësi", shkruan...

Papagajtë skuqen kur kanë emocione, njësoj si njeriu!

0
ATSH-AFP/ – Po sikur papagajtë të skuqen njësoj si njeriu në situata të mbushura me emocione? Studiuesit janë akoma shumë larg për të kuptuar këtë...

Ky djalë imiton “vështirësinë” e pirjes së tabletave

0
Për dikë është plotësisht normale, e gëlltitë me pak ujë dhe mbaron punë! Por për dikë, pirja e tabletave është torturë e vërtetë, që ngacmon...

Ç’kemi nana, kjo është e përkryer për juve! (VIDEO)

0
Si të ja dilni që ti lejoni fëmijët tuaj të argëtohen, dhe të mos bëjnë rrëmujë në të njejtën kohë? Kjo video ju paraqet zgjidhjen...

Gjyshja më “crazy” që mund ta keni parë (VIDEO)

0
Kjo gjyshe po e ben ate qe te gjithe e kemi bere si femije... Sigurisht se ju kujtohet se cfare qejfi ishte kur trokisnim...