Gratë muslimane, nuse madhështore (Foto)

0
Në Islam, martesa nuk është dicka "platonike", por është dicka krejtësisht normale, ashtu si vetë jeta e muslimanëve. Për ta mbajtur atë mirë, nuk duhet...

Skijimi në shkretëtirat e Egjiptit gjithnjë e më popullor

0
Egjipti, një vend ku në sasi të vogla dhe shumë rrallë bie shi, e lëre më borë, vështirë është të pritet që...

Sa e njihni matematiken? Pergjigjuni kesaj pyetjeje!

0
Për sa orë e kanë kryer punën këta dy punëtorë, kur Agimi e kryen nje punë për 20 ore, ndersa Besniku të njejën  punë...

Këto foto tregojnë se si fëmijët bëjnë gjumë në vendet më të quditshme

0
Megjithëse fëmijët janë të njohur si shkaktarët më të mëdhenj të pagjumësisë për prindërit, ata per vete janë në gjendje të bëjnë gjumë të mirë...

Rekordi, çan 51 shalqin me kokë në 1 minutë – VIDEO

0
Në botë ekzistojnë sporte e rekorde nga më të ndryshmit, e shumë janë të çuditshëm. Një prej tyre është edhe rekordi i vendosur nga pakistanezi...

Syneti që nuk duhet harruar, ide për shkëmbim dhuratash! (FOTO)

0
Ti japim dhurata njëri-tjetrit është synet, dhe dihet që dhurata asnjëherë nuk refuzohet. Ndonjëhere kushtet ekonomike bëjne që dhuratat të jenë më të rralla,...

Kishte termin në kohën e Xhumasë, e zgjidhi problemin në mënyrën më kreative (Foto)

0
Një musliman i cili jeton në Britani të Madhe ka parqitur në rrjetet sociale një ndodhi tejet interesante. Britaniku i quajtur Foysol Uddin po priste...

Rikthehet ‘Frozen 2’, filmi i animuar më i shikuar në botë

0
Gjashtë vite pas shfaqjes shumë të suksesshme ‘Frozen’, Disney konfirmoi rikthimin e filmit të animuar, duke nxjerrë trajlerin. Në...

Nisin talljet me Donika Kadaj Bujupin, pas vendimit për rikthim në AAK (Foto)

0
Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Donika Kadaj Bujupi është rikthyer në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës, shkruan Periskopi. Lajmin për këtë vendim të papritur të...

Filmi “Gjyshi i vetmuar” po e emocionon tërë botën

0
Njerëzit e moshuar, sidomos kur jetojnë vetëm, mund të ndihen të lënë pas dore, sepse të gjithë janë shumë të zënë me jetën e...