Bilbao mposht Barcelonën

Athletic Bilbao e ka fituar ndeshjen e parë të Kupës së Mbretit ndaj Barcelonës.

Baskët fituan 2:1, falë golave të Aritz Aduriz dhe Inaki Williams.Ndërkohë, për katalunasit realizoi Lionel Messi, nga goditja e dënimit.

Barcelona mbetet favorite për t’u kualifikuar, pasi që ndeshjen e kthimit e zhvillon në “Camp Nou”.