Bayerni 8 gola Barcelonës, sigurt drejt trofeut të LK-së

Bayern Munich janë skuadra e radhës që sigurojnë gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve për sezonin 2019/2020.

Kampionët e Bundesligës kanë regjistruar një paraqitje të jashtëzakonshme, duke mposhtur Barcelonën 8:2, me këta të fundit që pësojnë një nga humbjet më të thella viteve të fundit në Ligën e Kampionëve.

Se do të ishte një natë e paharruar për gjermanët, e tregoi goli i shënuar që në minutën e 4’, nga Thomas Muller, i cili pranoi një asistim nga Robert Lewandowski, shkruan lajmi.net.

Ende pa ‘mbaruar’ festimi i Bayern Munich, Barcelona arriti të barazonte, kur David Alava devijoi një top drejt portës së portierit Manuel Neuer, për 1:1. E gjitha kjo ndodhi në minutën e 7’.

Vazhdimi i pjesës së parë solli dominim të plotë të Bayern Munich, që realizoi edhe tri gola të tjerë.

Ivan Perisic fillimisht riktheu epërsinë e bavarezëve, duke shënuar në minutën e 22’, ndërsa Sergei Gnabry në minutën e 28’, realizoi për 1:3.

Një pjesë të parë të mrekullueshme e vulosi Thomas Muller, kur në minutën e 31’, shënoi për 1:4.

Pjesa e dytë solli edhe pesë gola, me Bayern Munich që rriti avantazhin ndaj Barcelonës.

Luis Suarez në minutën e 57’, ngushtoi epërsinë në 4:2, para se Bayerni të shënonte edhe tri gola të tjerë.

Joshua Kimmich, Robert Lewandowski dhe Philippe Coutinho (x2), shënuan për 8:2, për një debakël të paparë dhe të pa menduar për Barcelonën.