Bayern Munich – Sevilla, formacionet e mundshme

Bayern Munich dhe Sevilla përballen mes vete, në finalen e Superkupës së Evropës.

Kjo finale, zhvillohet në Budapest të Hungarisë, dhe fillon nga ora 21:00.

Të dy skuadrat pritet të nisin ndeshjen me lojtarët më të mirë që kanë në dispozicion.

Sport.es ka parashikuar formacionet e kësaj finaleje.

Bayern Munich, në pjesën ofensive pritet t’i ketë Sanehn, Muller, Gnabry dhe Lewandowskin.

Në anën tjetër, në sulmin e Sevillas do të jenë Suso, Ocampos dhe De Jong.