Bayern Munchen mposht edhe Leverkusenin

Skuadra e Bayern Munchen ka arritur të shënoi fitore me rezultat 2:4 kundër Leverkusenit.

Me këtë fitore baraverezët tashmë janë edhe më afër titullit të Bundesligës, transmeton Indeksonline.

Golat për Bayern Munchenin i shënuan Coman (27’), Goretzka (42’), Gnabry (45’) dhe Leëandoëski (66’).

Ndërsa për Leverkusenin i shënuan  Alario (19’) dhe Wirtz (89’).

Leverkusen duhet të shënoi fitore në ndeshjet e ardhshme nëse mendon të kualifikohet në Ligën e Kampionëve.