Barcelona – PSG: lajmet e ekipit, formacionet e mundshme, statistikat e përgjithshme

Barcelona do të shikojë për të marrë një avantazh në përballje me Parisin në ndeshjen e parë.

Barca do të jetë pa Ronald Araujo, Sergi Roberto, Philippe Coutinho dhe Ansu Fati. Gerard Pique mund të kthehet pasi të deklarohet i disponueshëm për lojë.

PSG do të jetë pa yjet kryesorë Neymar dhe Angel Di Maria së bashku me të tjerët si Juan Bernat, Xavi Simons dhe Colin Dagba, transmeton lajmi.net.

Barca ka nokautuar PSG-në në secilën prej 3 ndeshjeve të tyre të fundit në eliminimin direkt të Ligës së Kampionëve- çerekfinalet 2012/13, çerekfinalet 2014/15 dhe raundin e 16/2016/17.

Barca ka humbur vetëm 1 nga 33 ndeshjet e fundit në shtëpi në fazat e eliminimit në këtë garë.

Formacionet e mundshme:

Barcelona: Ter Stegen; Alba, Lenglet, Pique, Dest; De Jong, Pedri, Busquets; Griezmann, Messi, Dembele.

PSG: Navas; Florenzi, Marquinhos, Kimpembe, Kurzaëa; Gueye, Paredes; Kean, Draxler, Mbappe, Icardi/