AAK-ja ia dërgon një arkivol Albin Kurtit para Qeverisë

AAK-ja ka vazhduar kundërshtimet ndaj kryeministrit Albin Kurti për heqjen e taksës.

AAK-ja po vazhdon me protesta të njëpasnjëshme, duke kundërshtuar vendimet e fundit të kryeministrit Albin Kurtit sa i përket heqjes së taksës, raporton Ekonomia Online.

Ata i kanë dërguar një arkivol kryeministrit Kurti, para Qeverisë së Kosovës.

Ky arkivol është me mbishkrime për taksën 100%, premtimet, parimet, reciprociteti dhe kauzat.