730 raste të reja me COVID-19

Në 24 orët e fundit në vend janë regjistruar 730 raste të reja të të infektuarve me koronavirus.

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se për këtë periudhë si pasojë e këtij virusi kanë humbur jetën 11 persona dhe 75 të tjerë janë shëruar, transmeton Klan Kosova.

Janë  një mijë e 700 94 mostra të marra prej të cilave janë konfirmuar rastet e reja.

Nga të dhënat e fundit në Kosovë numri i personave të vdekur si pasojë e COVID-19 ka shkuar në 755 me 24 mijë e 155 te infektuar nga të cilët 16 mijë e 122 janë shëruar.