ZYRTARE: Cristiano Ronaldo, futbollisti më i mirë i vitit 2016

Cristiano Ronaldo është shpallur futbollistit më i mirë i vitit 2016.

Shtëpia më e madhe e futbollit, FIFA, në një ceremoni të jashtëzakonshme të organizuar në Cyrih të Zvicrës, ka shpallur Cristiano Ronaldon futbollistin më të mirë të vitit të lamë pas.

Portugezi në garë për çmimin “Lojtari i Vitit”, ka mposhtur Lionel Messin dhe Antoine Griezmannin.

SHPËRNDAJE