Zidane lë në shtëpi dy yjet e skuadrës për ndeshjen ndaj Brugge

GRAF7718. MADRID, 24/09/2019.- El delantero galés del Real Madrid Gareth Bale (i) y su compañero, el centrocampista colombiano James Rodríguez (d), durante el entrenamiento realizado este martes en la Ciudad Deportiva de Valdebebas, donde el equipo prepara el partido de la sexta jornada de Liga de Primera División que disputa mañana contra el Osasuna en el estadio Santiago Bernabéu. EFE/Ballesteros

Gareth Bale dhe James Rodriguez nuk janë thirrur në ndeshjen e Real Madridit kundër Club Brugge, ndërsa Isco dhe Marcelo u përfshinë në listën e skuadrës.

Rodrygo Goes, Alvaro Odriozola, Brahim Diaz dhe Mariano gjithashtu u lanë në shtëpi, ashtu si Marco Asensio dhe Ferland Mendy të cilët janë jashtë për shkak të lëndimit.

Isco dhe Marcelo janë rikuperuar plotësisht nga dëmtimet e tyre dhe ata janë në dispozicion të Zinedine Zidane për ndeshjen e dytë të Los Blancos në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve, përcjell lajmi.net.

James, i cili startoi tre ndeshje radhazi kundër Levante, Paris Saint-Germain dhe Sevilla, doli nga pankina kundër Osasuna dhe Atletico Madrid, por ai nuk do të luajë në takimin evropian të së martës.

Bale, ndërkohë, do të pushohet nga Zidane për të shmangur një dëmtim të mundshëm pasi u paraqit në të dy ndeshjet në udhëtim në ‘Ramon Sanchez Pizjuan’ dhe ‘Wanda Metropolitano’.

Zidane ka në dispozicion gjithsej 24 lojtarë për momentin, që do të thotë në çdo ndeshje ai nuk mund të ftojë gjashtë lojtarë. 

SHPËRNDAJE