Ylli i Ajaxit e humbë përjetë futbollin pas lëndimit (Video)

Ylli i Ajaxit, Abdelhak Nouri javën e kaluar kishte pësuar një lëndim horror në ndeshjen miqësore ndaj Werder Bremenit.

Lëndimi ka bërë që Nouri tërë jetën të vuaj, sigurisht duke u detyruar ta lë edhe futbollin.

Ajax ka bërë të ditur me një komunikatë se futbollisti ka dëmtime serioze në zemër dhe se nuk do të mund të rikthehet më në fushë.

SHPËRNDAJE