Vdes një punëtor në Prishtinë, pasi që bie nga ndërtesa ku punonte

Një person ka vdekur pasi ka rënë nga një ndërtesë e cila është në ndërtim e sipër në Prishtinë.

Lidhur me këtë rast Policia e Kosovës, ka thënë se një person ka vdekur pasi që a rënë nga një ndërtesë.

“Sot ne ora 17:45 kemi pranuar informacion se një person ka rene nga një ndërtese ne rrugën ‘Robert Doll’ ne Prishtine. Menjëherë ne vendin e ngjarjes kane dale njësitet e nevojshme policore dhe ekipi mjekësor, i cili ne vendngjarje ka konstatuar vdekjen e viktimës( mashkull). Për rastin janë njoftuar”, ka thënë zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.