Trepça ’89 e zbulon kundërshtarin në Ligën e Kampionëve

Trepça’89 e ka mësuar kundërshtarin për turin e parë eliminator të Ligës së Kampionëve.

Skuadra nga Mitrovica do të takohet me Vikingur e Ishujve Faroe.

Trepça ’89 është duke u përgatitur fuqishëm për këtë garë ndërkohë që fazën përgatitore është duke e kryer në Maribor të Sllovenisë.

Kampionët e Kosovës do ta përfaqësojnë në këtë mënyrë futbollin kosovar për herë të parë në kompeticionin më të madh për klube në Evropë.

Ndeshjet e para kualifikuese për Ligën e Kampionëve do të zhvillohen më 27 dhe 28 qershor, kurse ato kthyese më 4 dhe 5 korrik.

SHPËRNDAJE