Trajneri i Barcelonës, Setien: Rey Manaj na duhet, besojmë në vlerat e tij

Rey Manaj është ftuar nga skuadra e parë e Barcelonës, duke u përfshirë në listën zyrtare të ekipit për ndeshjen ndaj Getafes.

Sulmuesi shqiptar ishte përfshirë disa herë në stërvitje me skuadrën, por këtë do të jetë në listë për ndeshje.

Gazetarët spanjollë kanë qenë të befasuar nga zgjedhja e Quique Setien dhe e kanë pyetur trajnerin e Barcelonës në lidhje me këtë zgjedhje.

FC Barcelona@FCBarcelona

1️⃣
8️⃣

The for #BarçaGetafe!

View image on Twitter

2,7101:03 PM – Feb 14, 2020Twitter Ads info and privacy389 people are talking about this

Përgjigja e ishte se Rey Manaj mund të kontribuojë me fanellën e katalanasve dhe se besojnë në potencialin e lojtarit.

“Rey Manaj merr një kohë të shkurtër dhe duhet të përshtatet, por gatishmëria e tij është shumë e mirë dhe nëse e mbajmë atë, vjen për arsyen sepse ne besojmë se na nevojitet, mund të kontribuojë me vlerat e tij”.