Tërmet i fuqishëm në Shqipëri

Një tërmet i fuqishëm ka tronditur ditën e stome Shqipërinë. Mësohet se tërmeti ishte me magnitudë 5.8 ballë me epiqendër në Detin Adriatik.

Shumë qytetarë në kryeqytet kanë dalë jashtë banesave, pasi tërmeti ishte i fuqishëm. Po ashtu bëhet me dije se tërmeti është ndier dhe në disa qytetet të tjera në vend.

Deri më tani nuk raportohet për persona të lënduar apo materiale.